Tomasz Kuczyński
GKS Katowice pod wodzą trenera Rafała Góraka chce awansować do Fortuna 1. Ligi. GieKSa ostatnio wygrała cztery mecze z rzędu. Karina Trojok
W niedzielę 22.11.2020 r. w meczu 14. kolejki II ligi GKS Katowice grał na wyjeździe z wiceliderem tabeli Wigrami Suwałki. GieKSa przedłużyła serię zwycięstw, która teraz wynosi 5 meczów. TUTAJ na dziennikzachodni.pl prowadzona była relacja LIVE z meczu Wigry - GKS Katowice. GieKSa wygrała 2:1.

GKS Katowice wygrał na wyjeździe z Wigrami Suwałki 2:1 i wskoczył na pozycję wicelidera II ligi. Prowadzi Górnik Polkowice - 31 punktów, GieKSa ma 29 pkt, a Wigry 28.

Wigry Suwałki - GKS Katowice 1:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Paweł Gierach (19), 1:1 Krystian Sanocki (24), 1:2 Marcin Urynowicz (64-karny)

Wigry: Zoch - Aftyka, Soljić, Piekarski, Karankiewicz, Liszka (90. Furst) - Gojko, Bogusławski, Czułowski, Gierach - Sauczek.

GKS Katowice: Mrozek - Wojciechowski, Jędrych, Kołodziejski, Rogala - Sanocki (82. Kiebzak), Gałecki, Urynowicz (80. Jaroszek), Błąd, Woźniak - Kozłowski (90. Kurbiel).

Żółte kartki: Karankiewicz, Soljić.

Sędziował: Mateusz Jenda (Warszawa)

Zapis relacji LIVE

Koniec meczu! GKS wygrał w Suwałkach!

Jeszcze grają.

90.minuta. Ile doliczy sędzia? 3 minuty.

86. minuta. Bartosz Mrozek świetnie obronił bardzo mocny strzał Łukasza Bogusławskiego.

85. minuta. Wigry zamknęły GieKSę na jej połowie. Katowiczanie bronią prowadzenia.

80. minuta. Wigry atakują. To będą długie minuty dla kibiców GieKSy.

76. minuta. Wynik się nie zmienia. GKS coraz bliżej wygranej w Suwałkach.

73. minuta. Nadal 1:2 patrząc od strony Wigier, które próbują odrobić stratę.

64. minuta. 2:1 dla GieKSy! Bramkę z rzutu karnego zdobył Marcin Urynowicz.

63. minuta. Rzut karny dla GKS za faul na Krystianie Sanockim!

60. minuta. GieKSa przetrwała napór gospodarzy.

55. minuta. Wigry atakują. Nadal mamy remis 1:1.

49. minuta. Gierach z Wigier miał stuprocentową sytuację. Źle uderzył w piłkę i GieKSa może mówić o wielkim szczęściu. Gospodarze przeważają.

Zaczęła się II połowa.

Koniec I połowy.

45. minuta. Wigry atakują, mają rzuty rożne, ale GKS trzyma się dzielnie.

40. minuta. Wynik bez zmian.

30. minuta. W Suwałkach dalej remis 1:1.

24. minuta. Jest odpowiedź GKS! Krystian Sanocki wykorzystał okazję sam na sam z bramkarzem i mamy remis.

19. minuta. Wigry objęły prowadzenie. Strzałem w "okienko" popisał się Paweł Gierach.

15. minuta, nadal 0:0.

10. minuta. Wynik 0:0. Obie drużyny szukają sposobu na rywala. Na razie niewiele się dzieje.

Rozpoczyna się hitowe starcie w II lidze: Wigry Suwałki - GKS Katowice!

W takim składzie zagra GKS w Suwałkach

Tak zapowiadaliśmy ten mecz:
Dzięki ostatnim wygranym GKS Katowice ma tylko dwa punkty do wicelidera z Suwałk. W tabeli prowadzi Górnik Polkowice - 30 punktów. Wigry mają 28 pkt, a zajmujące 3. miejsce GieKSa - 26.

WIGRY - GKS KATOWICE LIVE

Mecz zapowiada się bardzo ciekawie, właśnie ze względu na miejsce zajmowane przez oba zespoły. Zawodnik GKS-u
Arkadiusz Woźniak cieszy się na niedzielne spotkanie.

- Wigry to spadkowicz z I ligi. Mocny zespół, jak pokazuje teraz liga. Nie ma co to w tym momencie wyrokować, kto będzie walczył o najwyższe miejsca. My oczywiście chcemy, a Wigry są nam nami w tabeli, zajmują drugie miejsce, więc jest dobry przeciwnik, super godzina meczu. Tylko grać! - stwierdził Woźniak.

WIGRY - GKS KATOWICE NA ŻYWO

Wigry straciły najmniej bramek w lidze, czyli tylko 9. GKS może spodziewać się dużych trudności w sforsowaniu obronnych zasieków gospodarzy.

- Tak pokazują statystyki, ale każdy mecz jest inny - przypomina Woźniak. - Trzeba wykorzystywać ich słabsze strony i neutralizować ich poczynania w ofensywie. Gramy z dobrym przeciwnikiem, ale dobry zespół charakteryzuje to, że w takich meczach pokazuje swoje DNA i swój charakter, to jak gra w piłkę. Oczekuję od nas najwięcej i od siebie, żebyśmy pokazali, to co potrafimy, wtedy jestem spokojny o wynik.

WIGRY - GKS KATOWICE WYNIK

W ten weekend doszło do niecodziennej sytuacji. GKS Katowice dwa razy zagra z zespołami z Suwałk. Siatkarze GieKSy w PlusLidze w sobotę wygrali 3:1 z drużyną Ślepsk Malaw Suwałki. Piłkarze w niedzielę też pewnie chcieliby osiągnąć taki wynik. Łatwo nie będzie, bo zespół, który prowadzi Dawid Szulczek w roli gospodarza wygrał 4 mecze, raz zremisował i tylko raz został pokonany.

WIGRY - GKS KATOWICE TRANSMISJA ONLINE

GKS Katowice i Wigry poprzednio spotykały się w Fortuna 1. lidze w sezonie 2018/2019. W Suwałkach było wtedy 2:0 dla gospodarzy, ale GieKSa przy Bukowej też wygrała 2:0.

Sędzią spotkania w Suwałkach będzie Mateusz Jenda (Warszawa).