Wiktor Lampart ze Speed Car Motoru Lublin zajął piąte miejsce w drugim turnieju finałowym Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów na żużlu

PUKUS
fot krzysztof kapica
Wiktor Lampart (Speed Car Motor Lublin) zajął piąte miejsce podczas drugiego turnieju finałowego Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów na Żużlu. W niemieckim Guestrow na dziesiątej pozycji sklasyfikowany został kolejny reprezentant lubelskiego klubu, Brytyjczyk Robert Lambert.

W drugim finałowym turnieju IMŚJ (pierwszy odbył się w Lublinie) triumfował Dominik Kubera (jest liderem cyklu), wyprzedzając Maksyma Drabika i reprezentanta Czech, Jana Kvecha.

Na torze w niemieckim Guestrow, Lampart, aktualny Indywidualny Mistrz Europy Juniorów, awansował do półfinału. Wydawało się, że bez problemów awansuje do decydującego wyścigu, ale zawodnik Speed Car Motoru na drugim łuku drugiego wirażu dał się wyprzedzić Janowi Kvechowi.

Kilka dni temu Lampart zajął trzecie miejsce w finałowym turnieju Srebrnego Kasku. W zawodach w Grudziądzu siódmy był inny żużlowiec Speed Car Motoru, Wiktor Trofimow.

To nie koniec dobrych występów żużlowców beniaminka PGE Ekstraligi. Wicemistrzem swojego kraju został Ukrainiec, Grigorij Łaguta.

Po 2. rundach IMŚJ na czele znajduje się trójka reprezentantów Polski. Prowadzi Dominik Kubera (36 pkt.), wyprzedzając Maksyma Drabika (35 pkt.). Na najniższym stopniu podium znajduje się Bartosz Smektała (28 pkt). Robert Lambert jest piąty (21 pkt.), a Wiktor Lampart zajmuje szóste miejsce (20 pkt.).

Trzecia, ostatnia runda IMŚJ dbędzie się 4 października w Pardubicach.