Wisła Kraków. Artur Skowronek: Jestem spokojny o ten zespół

Bartosz Karcz
Andrzej Banaś
Trener Wisły Kraków Artur Skowronek nie może być zadowolony po meczu w Gliwicach. „Biała Gwiazda” zagrała z Piastem wprost fatalnie i przegrała 0:4. Szkoleniowiec krakowian wierzy jednak, że zespół szybko podniesie się po tym występie.

WISŁA KRAKÓW. Najbogatszy serwis w Polsce o piłkarskiej drużynie "Białej Gwiazdy"

- W tym meczu wiele zrobiła pierwsza bramka, a kolejna, która padła chwilę później, również… - powiedział Artur Skowronek. - Trzecia bramka również pokazała, jak trudno jest wrócić po takiej przerwie, po normalnym treningu. Mam na myśli przede wszystkim czucie piłki. Błędy indywidualne zdarzały się nam w takiej ilości, że mistrz Polski po prostu je wykorzystywał.

Mimo wysokiej porażki, Skowronek bronił swoich zawodników. Powiedział: - Ci piłkarze mają bardzo dobrą jakość, potrafią wejść na wyższy poziom. Potrzebują tylko na to chwili. Jestem spokojny o ten zespół i to mimo tej sromotnej porażki. Nie jest teraz łatwo, ale podniesiemy się, tak jak to już robiliśmy. Oczywiście nie możemy tak grać, musimy lepiej funkcjonować, gdy prowadzimy grę, bo to jak to robiliśmy w tym meczu, nas zniszczyło. Po stracie trzeciej bramki wiara z nas uciekła. Do tego doszła czerwona kartka i to zabiło mecz. Przy wyniku 2:0 staraliśmy się jednak strzelić kontaktową bramkę i to był moment, jakiego chcemy szukać. Zabrakło tylko więcej celnych strzałów, bo oddaliśmy tylko jeden. A na wyjeździe z mistrzem Polski nie można niczego dobrego w taki sposób zbudować.

Skowronek był pytany również o przygotowanie fizyczne, bo na tle Piasta Wisła wyglądała pod tym względem blado. - To jak wyglądamy będzie się oceniało przez pryzmat wyniku - stwierdził trener Wisły. - Było bardzo szybko 2:0, w 60 min już 3:0 i nie mogliśmy złapać wiatru w żagle. Frustracja rosła, bo przeciwnik był częściej przy piłce. Będziemy analizować jakość biegania w tym meczu i ile dystansu pokonaliśmy w sprintach.

Poproszony o odpowiedź na pytanie, dlaczego już w przerwie w szatni został Vullnet Basha, trener Artur Skowronek powiedział: - Nie było urazu, ale zdecydowaliśmy się na zmianę taktyki w przerwie. Stąd wzięła się zmiana. Basha jest zdrowy i będzie do naszej dyspozycji w niedzielę w meczu z Legią. To jest bardzo dobry piłkarz, którego w ogóle nie obwiniam o tę porażkę. Przegraliśmy wszyscy, a w przerwie szukaliśmy bodźca oraz innego ustawienia personalnego i taktycznego.