Wisła Kraków. Artur Skowronek: Trzeba pochwalić zawodników za determinację

Bartosz Karcz
Andrzej Banaś
Nie mógł do końca być zadowolony po meczu z Koroną Kielce trener Wisły Kraków Artur Skowronek. „Biała Gwiazda” na swoim stadionie tylko zremisowała 1:1, choć biorąc pod uwagę fakt, że przez ponad godzinę grała w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Mateusza Hołowni, remis też trzeba szanować.

WISŁA KRAKÓW. Najbogatszy serwis w Polsce o piłkarskiej drużynie "Białej Gwiazdy"

A oto, co powiedział Artur Skowronek po końcowym gwizdku: - Chcieliśmy od początku tego meczu stosować dużo wysokiego pressingu, po odbiorze mieliśmy kontrolować nasz atak pozycyjny i uważam, że nieźle to wyglądało. Udokumentowaliśmy takie nastawienie w tym meczu szybko strzeloną bramką, później mieliśmy swoją kolejną szansę, przede wszystkim z rzutu karnego, którego nie wykorzystaliśmy, co znowu napędziło przeciwnika. Od 30. minuty zaczęły się nasze problemy, graliśmy w dziesięciu i za chwilę straciliśmy bramkę. W przerwie powiedzieliśmy sobie, jak chcemy zagrać drugą połowę, jak chcemy walczyć o sytuacje, a przede wszystkim jak zamykać atak pozycyjny przeciwnika i w wielu momentach udało się to realizować. Oczywiście nie zawsze, bo rywal dochodził do głosu, ale trzeba pochwalić zawodników za determinację w drugiej połowie. Za to, że walczyli w korzystny rezultat. Na pewno stać ten zespół na więcej i o to powalczymy już we wtorek w Lubinie.

Wisła Kraków. Transfery, wypożyczenia, kontrakty, plotki - ...

Gdzie urodzili się piłkarze Wisły Kraków? Od Truskolasów prz...

Głośne powroty piłkarzy do ekstraklasy.

Materiał oryginalny: Wisła Kraków. Artur Skowronek: Trzeba pochwalić zawodników za determinację - Gazeta Krakowska