Wisła Kraków desperacko szuka pieniędzy. Pomoc ma nadejść z...

Wisła Kraków desperacko szuka pieniędzy. Pomoc ma nadejść z USA

DW

Gol24

Aktualizacja:

Gol24

Wisła Kraków desperacko szuka pieniędzy. Pomoc ma nadejść z USA

©Wojciech Matusik / Polskapresse Gazeta Krakowska

Wisła Kraków robi wszystko, aby móc na wiosnę wystartować w rozgrywkach Ekstraklasy. Aby tak się stało, musi spłacić zadłużenie z tytułu licencji na grę. Krakowski klub zwrócił się o pomoc do amerykańskich przedsiębiorstw. Efekty zobaczymy wkrótce?
Wisła Kraków desperacko szuka pieniędzy. Pomoc ma nadejść z USA

©Wojciech Matusik / Polskapresse Gazeta Krakowska

W Krakowie zdali sobie sprawę, że na nowego inwestora nie ma co liczyć. Pomocy finansowej należy szukać w licznych podmiotach, które w mniejszym lub większym stopniu pomogą klubowi. Wisła Kraków chce pomocy nawet zza oceanu. Piotr Pątko z Rady Nadzorczej przygotował specjalną ofertę dla przedsiębiorstw z USA. - Wraz z nowym Prezesem Panem Rafałem Wisłockim podjęliśmy się misji ratowania zasłużonego dla Krakowa i Polski klubu. W związku z tym chciałbym zapytać, czy nie nagłośniliby Państwo akcji ratowania klubu - pisze Pątko.

Członek Rady Nadzorczek podkreśla zasłużenie dla polskiej piłki klubu, wymienia zdobyte trofea oraz wymienia nazwiska piłkarzy, którzy pokazali się z dobrej strony na światowych boiskach. Ewentualni sponsorzy mogą liczyć na specjalny pakiet. W zamian za 25 tys. dolarów można zdobyć bilety VIP na derby Krakowa oraz pobyt w hotelu. Możliwe jest również zwiedzanie stadionu Wisły i miasta.

Wisła Kraków jest obecnie w poważnych tarapatach finansowych. Po nieudanym przejęciu klubu przez inwestorów w postaci Ly Vanny i Matsa Hartlinga klub stanął na skraju przepaści formalno-prawne. W dodatku odejście z klubu zarządu, której prezesem była Marzena Sarapata ukazało realne zadłużenie klubu, w którym spory udział miały poprzednie władze.

Aktualnie Wisła nadal nie ma licencji na grę w Ekstraklasie, ale wciąż istnieje szansa, że nowi sponsorzy oraz wpłaty od kibiców pomogą ugasić pożar i dać możliwość drużynie wystartować na wiosnę w rozgrywkach Ekstraklasy.
źródło: WP.PL

EKSTRAKLASA w GOL24


Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Wisła Kraków w rozsypce. Którzy piłkarze odejdą za darmo?Komentarze (4)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Potrzebny sponsor, który nie zna realiów Wisły i Polski

Kuba (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Nikt rozsądny nie zapłaci 80 milionów zadłużenia tylko po to aby później dokładać do klubu co miesiąc po półtora miliona. A jak wyjdzie Misiek z więzienia to jeszcze dać jemu działkę. Na dodatek...rozwiń całość

Nikt rozsądny nie zapłaci 80 milionów zadłużenia tylko po to aby później dokładać do klubu co miesiąc po półtora miliona. A jak wyjdzie Misiek z więzienia to jeszcze dać jemu działkę. Na dodatek 40% akcji ma pewien miły Szwed bez grosza przy duszy, a tak naprawdę klub nie ma swoich akcji bo je podarował dwóm oszustom. Jak można kupić akcje, których nie ma?zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Chyba raczej szuka "jelenia" do wydojenia ...

Myślący (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

NIKT rozsądnie myślący nie wejdzie w to gówno i bagno wiślackie !!!. Niestety taka prawda .

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Do Caritasu niech zadzwonią albo fundacji Polsat...

Powodzenia - nie życzę . (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

Osobiście słyszałem że nadzianego i dobrego sponsora można znaleźć w ... Kambodży, ale dobrzy są w Szwecji he he he ... Bajo !

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
wisla

xxx (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

coraz gorzej z wami 4 liga was moze uratowac.

Wyniki

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Waszym zdaniem

Kto zostanie siatkarskim mistrzem Polski 2018/19?