Wisła Kraków. Gradobicie przerwało mecz „Białej Gwiazdy”

Bartosz Karcz
Przemysław Marczewski/wisla.krakow.pl
Niecodzienny przebieg miał sparingowy mecz Wisły Kraków z Worskłą Połtawa, a dokładnie młodzieżową drużyną tego ukraińskiego klubu. W 30 min spotkanie zostało przerwane z powodu gradobicia… Grę jednak wznowiono po piętnastu minutach, a „Biała Gwiazda” ostatecznie wygrała 2:0, choć w drugie przerwie, również z przyczyn pogodowych mecz został na moment przerwany drugi raz.

Problemy pogodowe to nie jest nic nowego podczas sparingów, rozgrywanych w Turcji. Od początku okresu przygotowawczego z takimi kłopotami zmagają się praktycznie wszystkie zespoły, które tam przebywają. Teraz spotkało to Wisłę w czasie pierwszego sobotniego meczu.

Z młodzieżą Worskli zagrała… młodzież Wisły, bo też tak postanowił trener Maciej Stolarczyk, że na pierwszy sobotni sparing wystawi głównie młodych zawodników. Tak też się stało. Krakowianie wygrali po golach w drugiej połowie. Warte odnotowania jest szczególnie trafienie Aleksandra Buksy. To już trzeci gol 16-latka w okresie przygotowawczym.

O godz. 17 Wisła ma zaplanowany kolejny sobotni sparing. Tym razem rywalem „Białej Gwiazdy” będzie bułgarski Etyr Wielkie Tyrnowo.

Wisła Kraków – Worskła Połtawa 2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Buksa 67 karny, 2:0 Morys 82.
Wisła: Buchalik (46 Lis) – Palcić, Hoyo-Kowalski, Laskoś, Świątko – Morys, Moskiewicz, Szot, Plewka, Malik – Buksa.

Materiał oryginalny: Wisła Kraków. Gradobicie przerwało mecz „Białej Gwiazdy” - Gazeta Krakowska