Wisła Kraków grała sparing z BKS-em Bochnia. Paweł Brożek trafia po powrocie

Bartosz Karcz
Zaktualizowano
Anna Kaczmarz
W przerwie na mecze reprezentacji piłkarze Wisły Kraków rozegrali sparing z miejscowym BKS-em. Zagrali głównie młodzi piłkarze, a dla trenera Macieja Stolarczyka ten mecz był również okazją do przetestowania trzech zawodników. Wisła w Bochni wygrała 5:2. Mecz był charytatywny, a gospodarze zbierali pieniądze dla kontuzjowanego zawodnika.

Testowanie zawodnicy Szymon Krocz, Patryk Niegowski i Emmanuel Kumah. Krocz to 18-latek, który gra obecnie w zespole Foto-Higieny Błyskawicy Gać. To zespół, który występuje w III grupie III ligi. Krocz jest wypożyczony do tej drużyny ze Śląska Wrocław. Piłkarz jest napastnikiem lub skrzydłowym. W tym sezonie w siedmiu meczach strzelił trzy bramki. Niegowski ma 19 lat i obecnie jest zawodnikiem Piasta Karsko (szczecińska klasa A), a kiedyś grał w młodzieżowych drużynach Lecha Poznań. Niegowski jest napastnikiem. I wreszcie trzeci z testowanych piłkarzy, to młodzieżowy reprezentant Ghany. 18-letni Kumah gra w Tudu Mighty Jets Akra oraz „młodzieżówce” Ghany. Niedawno przebywał na testach we Włoszech, gdzie sprawdzała go Bologna FC. Teraz dostanie szansę wykazania się w Wiśle.

Na razie Polacy na angaż w krakowskim klubie nie mają co liczyć, ale rozwój tych piłkarzy ma być śledzony przez „Białą Gwiazdę”. Kumah będzie natomiast trenował z Wisłą jeszcze przez kolejny tydzień.

Mecz rozpoczął się od bramki Pawła Brożka, który wykorzystał dośrodkowanie Kamila Wojtkowskiego z rzutu rożnego. To pierwszy gol „Brozia” – na razie w nieoficjalnym spotkaniu – po jego powrocie do Wisły.

Długo jednak wiślacy tym prowadzeniem się nie nacieszyli. Już trzy minuty później w polu karnym ręką zagrał Kacper Laskoś i sędzia podyktował rzut karny dla BKS-u, który na bramkę pewnym strzałem zamienił Daniel Bukowiec.

W kolejnych minutach wielkiej różnicy pomiędzy zespołami widać nie było. Mało tego, to Michał Buchalik musiał się wykazać bardziej niż bramkarz BKS-u. „Buchal” w dobrym stylu obronił choćby potężne uderzenie Ernesta Świętka.

W końcówce pierwszej połowy gola mógł zdobyć Paweł Brożek, który po podaniu Emmanuela Kumaha znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale strzelił obok słupka.

W drugiej połowie Wisła zagrała już w mocniejszym składzie i szybko przyniosło to efekt. W 50 min po akcji Zdenka Ondraska z kilkunastu metrów do siatki trafił Kamil Wojtkowski.

W 61 min mogło być 3:1, ale Paweł Brożek chciał w efektowny sposób sfinalizować akcję strzałem w okienko. Zabrakło centymetrów, bo piłka odbiła się od wewnętrznej strony słupka i wyszła w pole.

W 70 min gola strzelił Zdenek Ondrasek, pakując piłkę do bramki z kilku metrów. Większość zasług przy tym trafieniu należy się jednak Kamilowi Wojtkowskiemu, bo to jego upór w pościgu za piłką, a następnie idealnie dogranie do partnera sprawiło, że Wisła prowadził 3:1.

Wojtkowski zaliczył asystę również przy golu na 4:1, gdy idealnie dośrodkował na głowę Rafała Boguskiego, który przymierzył w samo okienko bramki BKS-u.

W 83 min Wisła strzeliła piątą bramkę. Tym razem dośrodkował Boguski, a choć strzał głową z dwóch metrów Zdenka Ondraska obronił bramkarz, to przy dobitce Mateja Palcicia był już bezradny.

Gospodarze, mimo iż w drugiej połowie wyraźnie ustępowali Wiśle, grali bardzo ambitnie i w końcówce spotkała ich za to nagroda, gdy po akcji Macieja Rogóża z kilku metrów pod poprzeczkę wypalił Paweł Szot.

BKS Bochnia – Wisła Kraków 2:5 (1:1)
Bramki: 0:1 Brożek 4, 1:1 Bukowiec 7 karny, 1:2 Wojtkowski 50, 1:3 Ondrasek 70, 1:4 Boguski 79, 1:5 Placić 83, 2:5 Szot 85.
BKS: Szydłowski – Rachwalski, Chlebek, Mlostek, Bukowiec – Rogóż, Korta, Motak, Kłusek, Tabor – Świętek oraz Seweryn, Smoleń, Szot, Satoła, Juszczak, Palonek, Nagrodzki.
Wisła: Buchalik – Palcić, Laskoś (46 Kort), Świątko (46 Sadlok), Pischinger – Plewka (78 Malik) – Krocz (46 Imaz), Niegowski (46 Ondrasek), Wojtkowski, Kumah (63 Boguski) – Brożek.
Sędziował: Tomasz Kubik (Bochnia). Widzów: 500.