Bartosz Karcz
Youtube/Wisła Płock
Nie milkną echa dramatycznego meczu Wisły Kraków z Wisłą Płock, w którym ta ostatnia wygrała 4:3 po golu w jedenastej doliczonej minucie z rzutu karnego. Ogromne pretensje do sędziego Damiana Sylwestrzaka miał kapitan „Białej Gwiazdy” i jednocześnie jeden z właścicieli klubu Jakub Błaszczykowski. Ostrą reakcję Kuby można zobaczyć w materiale przygotowanym przez Wisłę Płock w kulisach po meczu w Krakowie.

WISŁA KRAKÓW. Najbogatszy serwis w Polsce o piłkarskiej drużynie "Białej Gwiazdy"

W materiale na serwisie Youtube Wisły Płock Błaszczykowski już w przerwie miał duże pretensje do sędziego o uznanie pierwszej bramki, poprzedzonej jego zdaniem faulem na Enisie Fazlagiciu. Wymianę zdań Kuby z arbitrem można zobaczyć od 8 minuty i 9 sekundy materiału „Nafciarzy”. Padają mocne słowa. Błaszczykowski zaczyna: - Panie sędzio. Przy pierwszej bramce jest ewidentny faul.

Sędzia pyta czy Błaszczykowskiemu chodzi o Enisa Fazlagicia, a następnie odpowiada, że piłkarz Wisły Kraków sam wykonał atak. Chwilę trwa wymiana zdań, w końcu Kuba nerwowo mówi: - Oby pan później nie dzwonił jak reszta. Bo zawsze robicie tak samo. Z Lechem też nic nie było, a później tłumaczycie 50 na 50.

Po końcowym gwizdku emocje były jeszcze większe. Błaszczykowski pojawił się na boisku, gdzie ostentacyjnie bił arbitrowi brawo… To akurat widać na filmie zamieszczonym przez dziennikarza TVP Sport Mateusza Migę. Z naszych informacji wynika, że w Wiśle pretensje mają w tej sytuacji przede wszystkim o to, że Sylwestrzak najpierw przedłużył mecz o pięć minut, a później ciągnął spotkanie i ciągnął, a sytuacja z karnym dla Wisły Płock miała miejsce w siódmej doliczonej minucie.

Błaszczykowski jest w materiale wyraźnie bardzo zły, wręcz wściekły na sędziego. W dalszej części materiału Wisły Płock (14 minuta) widać, jak trener Jerzy Brzęczek zwraca się nawet do pracownika ochrony Wisły Kraków słowami: - Błagam, weź Kubę.

Ten ostatni na odchodnym rzuca jeszcze: - Skandal!

I schodzi do tunelu. W Wiśle Kraków robi się nerwowo, bo drużyna na cztery kolejki przed końcem zajmuje spadkowe miejsce. Przy ul. Reymonta są też źli na sędziów, którzy w tym sezonie kilka razy wyraźnie skrzywdzili krakowian błędnymi decyzjami. Tylko w czterech meczach, które prowadził Wiśle Sylwestrzak, w trzech były duże kontrowersje. Arbiter z Wrocławia wszystkie rozstrzygnął na niekorzyść „Białej Gwiazdy”. I wszystkie te mecze krakowianie przegrali.

Tutaj znajdziesz więcej informacji o Wiśle Kraków

Derby Krakowa 2022. Wielkimi krokami zbliża się mecz Cracovia - Wisła, który został wyznaczony na niedzielę 1 maja (godz. 17.30). Sprawdziliśmy, jaka jest wartość pierwszej jedenastki Wisły. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Derby Krakowa 2022. Ile jest warta pierwsza jedenastka i cał...