Wisła Kraków. Kibice „Białej Gwiazdy” wspierali ją w Gdyni

Bartosz Karcz
Na hitowy mecz I ligi pomiędzy Arką Gdynia i Wisłą Kraków wybrała się na drugi koniec Polski liczna grupa kibiców „Białej Gwiazdy”. Fani spod Wawelu wykupili wszystkie przyznane im bilety i zameldowali się na stadionie przy ul. Olimpijskiej w ok. 300 osób.

WISŁA KRAKÓW. Najbogatszy serwis w Polsce o piłkarskiej drużynie "Białej Gwiazdy"

Relacje między kibicami obu klubów nie są dobre, co nie dziwi, jeśli wziąć pod uwagę, że fani Arki przyjaźnią się z kibicami Cracovii. Przez długie minuty w sobotni wieczór kibice obu drużyn wyzwali się zatem dość mocno. Były jednak i takie momenty, gdy skupiali się na dopingu dla swoich drużyn. W przypadku wiślaków, szczególnie po przerwie, gdy podopieczni Radosława Sobolewskiego wzięli arkowców w takie obroty, że ci nie wiedzieli przez dziesięć minut, co się dzieje. Wisła strzeliła w tym czasie trzy bramki, które zapewniły jej wygraną. A kibice z Krakowa mieli okazję do podwójnej radości, bo wszystkie gole dla ich drużyny padły akurat na bramkę, za którą siedzieli. Po końcowym gwizdku piłkarze Wisły podeszli pod sektor gości i razem z fanami świętowali ważne zwycięstwo 3:1 z Arką.

Dodajmy, że kibice z Gdyni przygotowali na mecz z Wisłą kilka opraw. Również z wykorzystaniem pirotechniki, co jednak nie doprowadziło do przerwania spotkania. Wiatr nad Bałtykiem wiał na tyle mocno w sobotę, że dym z rac czy stroboskopów błyskawicznie uciekał ze stadionu przy ul. Olimpijskiej.