Wisła Kraków na ostatniej prostej do zmiany właściciela

Wisła Kraków na ostatniej prostej do zmiany właściciela

Zdjęcie autora materiału
Bartosz Karcz

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Wisła Kraków na ostatniej prostej do zmiany właściciela

©Andrzej Banaś

Wtorek może być jednym z najważniejszych dni w historii Wisły Kraków. Wszystko wskazuje na to, że właśnie tego dnia zostanie podpisana umowa, na mocy której piłkarska spółka „Białej Gwiazdy” zmieni właściciela i przejdzie w ręce zagranicznej, dużej firmy, której nazwa wciąż owiana jest mgłą tajemnicy.
Wisła Kraków na ostatniej prostej do zmiany właściciela

©Andrzej Banaś

O tym, że sprawy przejęcia Wisły przez zagraniczną firmę nabrały tempa, w Krakowie głośno zrobiło się w weekend. Internet aż huczy od spekulacji, kto ma być tym nowym właścicielem. Pojawiają się również nazwy, w tym najczęściej powtarzana AON. W piłkarskim światku firma ta znana jest przede wszystkim z reklam na koszulkach tak znanego klubu jak Manchester United. Nie jest jednak prawdą, że to będzie nowy właściciel Wisły. W klubie oficjalnie potwierdzają jedynie, że negocjacje wciąż trwają, żadne nazwy natomiast nie padają. Nieoficjalnie jednak usłyszeliśmy, że AON „Białej Gwiazdy” nie przejmie, a chodzi o zupełnie inną firmę. Jaką? Tej tajemnicy przy ul. Reymonta strzegą, jak największej świętości. Wszystko przez to, że jeszcze zanim na dobre rozpoczęły się rozmowy, zagraniczny partner bardzo wyraźnie zastrzegł, że jeśli zostanie ujawniona w mediach jego nazwa, to natychmiast zerwie negocjacje. I jak na razie Wiśle rzeczywiście udaje zachować się dyskrecję, a w sprawę wtajemniczonych jest zaledwie kilka osób z klubu.Kto ma przejąć piłkarską spółkę na pewno wiedzą członkowie zarządu Towarzystwa Sportowego Wisła. Bo to oni w niedzielę późnym wieczorem podjęli ostateczną decyzję, żeby sfinalizować całą operację. Wbrew pozorom jednomyślności od razu nie było. Pojawiały się wątpliwości u niektórych członków zarządu, ale pozostali zdołali ich ostatecznie przekonać, że w dramatycznej sytuacji Wisły jest to dla klubu dobre rozwiązanie.

Jeśli umowa zostanie rzeczywiście podpisana we wtorek (choć niektóre media podawały błędnie, że miało się to stać już w poniedziałek wieczorem), to jedną z pierwszych spraw, jaką ma załatwić nowy właściciel, będzie spłata zobowiązań wobec piłkarzy i innych podmiotów, którym klub zalega pieniądze. W grę ma wchodzić 12 mln złotych. Dzięki temu Wisła wypełni wszystkie zobowiązania licencyjne. Nowy właściciel miał też zagwarantować, że przeznaczy na klub wystarczające środki, które zapewnią bezproblemowe przyznanie licencji na kolejny sezon.

Zawodnicy o tych wszystkich negocjacjach już wiedzą. Zostali w poniedziałek poinformowani, że sprawa przejęcia klubu przez nowego właściciela jest na ostatniej prostej. Dlatego podjęli wspólnie decyzję, że nie będą składać wezwań do zapłaty zaległych od lipca pensji, tylko spokojnie poczekają na rozwój wypadków. Oni taką decyzję podjęli już drugi raz, bowiem w pierwotnej wersji wezwania do zapłaty mieli już składać po meczu z Jagiellonią Białystok, w poprzedni wtorek. Wtedy jednak Wisłę chcieli jeszcze przejąć krakowscy biznesmeni i to jeden z nich przekonał piłkarzy, żeby nie wykonywali nerwowych ruchów. Gdy jednak temat przejęcia „Białej Gwiazdy” przez Wojciecha Kwietnia, Wiesława Włodarskiego oraz firmy Antrans i Dasta Invest upadł, w drużynie pojawił się niepokój. Po kolejnych informacjach, tym razem o zagranicznej firmie, chętnej do przejęcia klubu, zawodnicy znów postanowili poczekać na rozwój wypadków.

– Wytrzymaliśmy tyle, to wytrzymamy jeszcze parę dni. Skoro wszystko ma pójść w dobrym kierunku, to warto poczekać – usłyszeliśmy od jednego z piłkarzy Wisły.

Na koniec dodajmy, że „Białą Gwiazdę” opuści Zdenek Ondrasek. Informowaliśmy już o zainteresowaniu Czechem klubu z amerykańskiej MLS, FC Dallas. Teraz wiadomo już, że Ondrasek podpisał z tym klubem kontrakt.

Tutaj znajdziesz więcej informacji o Wiśle Kraków

Oglądaj mecze Ekstraklasy na żywo online w Player.pl >>>

DZIEJE SIĘ W SPORCIE - KONIECZNIE SPRAWDŹ:


Komentarze (99)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Cześć

Alana (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Chłopaki, zapraszam do mnie
Nagie zdjęcia, sex chat i sex pokazy na kamerce >>> http://erosvkus.com

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Nowy wlasciciel

Poinformowany (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

The Royal Group :)

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Info

Info (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

Widziani byli już Ci do człowieka. Cinek git majciarz po hucie się panoszyl ale skończy jako menel bankowo .

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
WTF?

Kibic (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 8 / 2

Nie rozumiem o co chodzi. Przepadło kilkadziesiąt baniek i pies z kulawą nogą nie interesuje się sprawą? Żadne CBA, CBŚ? Zupełnie nic? Jakaś wieśniaczka córka magazyniera wraz z bandą osiedlowych...rozwiń całość

Nie rozumiem o co chodzi. Przepadło kilkadziesiąt baniek i pies z kulawą nogą nie interesuje się sprawą? Żadne CBA, CBŚ? Zupełnie nic? Jakaś wieśniaczka córka magazyniera wraz z bandą osiedlowych gangusów może ot tak zgarnąć kasę i nic się nie dzieje? A co z miastem będącym jednym z wierzycieli? Majchrowski tak bardzo boi się, że mu misiek uchlasta rękę maczetą, że nawet nie pisknie? Gdzie my żyjemy? Kolumbia lata 80?zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Fff

Fdd (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

Ale jakie negocjacje trwają? Skoro place dużą kasę to niema możliwości o jakichkolwiek negocjacjach ma być tak jak chce! A może zarząd sam nie chce aby ktoś przejął klub.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Powodzenia w Dallas.

basztowa (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 10 / 2

SZACUN dla Ondraszka. Chociaz wiedzial ze odchodzi to w ostatnim meczu gral na maxa zeby zapewnic Wisle zwyciestwo chociaz mogl juz odpuscic.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Niestety

Zgłoś naruszenie treści / 5 / 10

Fiasko rozmów, wiadomość z 15:35


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Fiasko

PabloEscobar (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 10 / 4

Ty to na drugie masz Fiasko !!!

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Przełom ale chyba Dunajca

Janek (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

Czy to dziś ten przełom? Nieeeeezła beka :)


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
ciekawscy

PabloEscobar (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 7 / 4

Więcej ciekawskich niż kibiców, jednak się posrańce boją Wielkiej WISŁY :D

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Lepsze zaparcie niż takie poparcie!

św.NH (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

Jeszcze tylko Lech z dobrą ekipą i samo dno a elyta ćpa cygara.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Ważne

Jurek (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 16 / 4

Podobno to wszystko blef, nie pojechali do szwajcarii, przeciągają!!!!!!!!! Oszuści!!!!

Wyniki

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej

Sportowy24 na Facebooku