Tomasz Kuczyński
31.01.2021. Wisła Kraków - Piast Gliwice 3:4  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
31.01.2021. Wisła Kraków - Piast Gliwice 3:4 Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Andrzej Banas
W niedzielę 31.01.2021 r. w meczu 15. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał z Wisłą w Krakowie 4:3 (2:3). Piast przedłużył serię meczów bez porażki do 8. Gliwiczanie przegrywali 0:3, ale wygrali 4:3! Dwie bramki zdobył Jakub Świerczok. Zobacz ZDJĘCIA z meczu Wisła – Piast.

Wisła już w 3. minucie wysłała sygnał ostrzegawczy. Frantisek Plach świetnie obronił strzał Stefana Savicia, a dobitka Jeana Carlosa Silvy trafiła w poprzeczkę.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Wisła Kraków – Piast Gliwice

Szybkie trzy ciosy i anulowany karny

Gospodarze nacierali i w 5. minucie objęli prowadzenie – dośrodkował Maciej Sadlok i Łukasz Burliga uderzeniem głową otworzył wynik. Siedem minut później Burliga podał do Sadloka, który z pięciu metrów skierował piłkę do siatki. To nie był koniec! W 20. minucie Felicio Brown Forbes dopadł do obitej głową przez Martina Konczkowskiego piłki i podwyższył na 3:0. Mogło być jeszcze gorzej dla Piasta, bo w 31. minucie sędzia Krzysztof Jakubik podyktował rzut karny, gdy Forbes przewrócił się po wślizgu Tomasa Huka. Arbiter skorzystał z VAR-u i anulował „jedenastkę”.

- Myślę, że anulowany karny mógł punktem zwrotnym w tym meczu – mówił w przerwie meczu Patryk Sokołowski, bo już wiedział, jakim wynikiem skończyła się pierwsza połowa.

Zaskakujący zwrot akcji

Trener Waldemar Fornalik zareagował zmianą – za Michała Chrapka wszedł doświadczony Tomasz Jodłowiec. Nadzieję gościom dał Jakub Świerczok, który przeprowadził indywidualną akcję i mając „na plecach” trzech rywali strzelił w długi róg i pokonał Michała Buchalika. Dwie minuty później było 3:2. Dominik Steczyk uderzył zza pola karnego, a piłka po niepewnej interwencji Buchalika znalazła się za linią bramkową!

Piast wyrwał zwycięstwo w końcówce

Na początku drugiej części Piast nie dał się już zaskoczyć, choć w 54. minucie Plach mógł mówić o wielkim szczęściu, bo Silva znów trafił w poprzeczkę. Po godzinie gry trener Fornalik zdecydował się wzmocnić ofensywę i wprowadził Michała Żyrę i Kristophera Vidę. Drugi z nich w 78. minucie strzelił z 16 metrów i tym razem bramkarza Wisły uratowała poprzeczka. Trochę później Buchalik z trudem obronił strzał Świerczoka.

W 86. minucie sędzia wskazał na 11. metr po starciu Piotra Starzyńskiego ze Świerczokiem. Trochę to trwało, zanim sędzia Jakubik zdecydował się znów skorzystał z zapisu wideo. Długo też analizował tę sytuację. W końcu potwierdził swą decyzję. Świerczok zmylił bramkarza i mieliśmy remis 3:3!

To nie był koniec emocji. W czwartej doliczonej minucie Żyro wyłożył piłkę w pole bramkowe, a Vida strzelił do pustej bramki!

Wisła Kraków – Piast Gliwice 3:4 (3:2)

Bramki: 1:0 Łukasz Burliga (5), 2:0 Maciej Sadlok (12), 3:0 Felicio Brown Forbes (20), 3:1 Jakub Świerczok (37), 3:2 Dominik Steczyk (39), 3:3 Jakub Świerczok (90-karny), 3:4 Kristopher Vida (90+4)

Wisła: Buchalik - Burliga (90+3. Szot), Frydrych, Mehremić, Sadlok - Yeboah (68. Błaszczykowski), Plewka, Żukow (78. Starzyński), Savić, Carlos Silva (90+3. Boguski) - Brown Forbes (69. Medved).

Piast: Plach - Konczkowski, Huk, Czerwiński, Holubek - Steczyk, Lipski (61. Żyro), Sokołowski, Chrapek (32. Jodłowiec), Badia (61. Vida) - Świerczok (90+5. Milewski).

Żółte kartki: Burliga, Żukow, Savić, Mehremić - Żyro, Sokołowski, Świerczok

Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce)

Widzów: Mecz bez udziału publiczności