Wisła Kraków. Pogrom „Wawelskich Smoków” na pożegnanie I ligi

Bartosz Karcz
Konrad Kozłowski
Wysoką porażką z Decką Pelplin zakończyli sezon w I lidze koszykarze TS Wisła Chemart Kraków. Sezon, który niestety, zakończył się spadkiem po zaledwie roku gry na zapleczu ekstraklasy.

Spadek „Wawelskich Smoków” został przesądzony już w sobotę, gdy krakowianie przegrali u siebie z Miastem Szkła Krosno. W Pelplinie zagrali już zatem tylko o honor. Gospodarze walczyli natomiast wciąż o pozostanie w I lidze i byli bardzo zmobilizowani. Oni też od pierwszych minut nadawali ton na parkiecie i nie minęło nawet 120 sekund gry, a już prowadzili 8:0. W kolejnych minutach cały czas utrzymywali przewagę, a wiślakom udało się tylko jeden raz zbliżyć na dwa punkty (13:11) w 4 min gry. Później dominacja miejscowych nie podlegała już dyskusji, a pierwszą kwartę zakończyli z przewagą czternastu punktów.

W drugiej części było tak samo, a różnica punktowa między Decką, a Wisłą jeszcze rosła i na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 64:40, co jasno wskazywało, że jest praktycznie „posprzątane”. Po przerwie nic się nie zmieniło, a ostatecznie wygrana Decki była bardzo wysoka.

Jeśli chodzi o Wisłę, to z jednej strony wielka szkoda, że nie udało się utrzymać. Tym bardziej, że krakowianie nie odstawali wcale tak mocno poziomem od rywali, jak wskazywałaby na to ich pozycja w tabeli. O spadku przesądziło tak naprawdę kilka porażek do których wcale dojść nie musiało, a których krakowianie doznawali praktycznie na własne życzenie. Pocieszeniem jest fakt, że drużynie Piotra Piecucha w ogóle udało się dograć sezon do końca, co na pewnym jego etapie wcale tak oczywiste nie było. W przyszłym sezonie pozostanie rywalizacja w II lidze i czekanie na lepsze czasy męskiej koszykówki przy ul. Reymonta.

Decka Pelplin - TS Wisła Chemart Kraków 105:78 (33:19, 31:21, 23:19, 18:19)
Decka: Majewski 20, Pietras 20, Dutkiewicz 18, Dzierżak 11, Sączewski 6 oraz Szymański 14, Madray 12, Burczyk 4, Gonzalez 0, Kamiński 0, Nalecziński 0, Pawłowski 0.
Wisła: Zgłobicki 20, Bogdanowicz 11, Rajewicz 7, Czyż 2, Gorgoń 0 oraz Maj 9, Włodarczyk 9, Krakowiak 8, Wojciechowski 5, Żaczek 3, Chrabota 2, Rerak 2.
Sędziowali: Ewa Matuszewska, Marek Januszonek i Tomasz Konopacki. Mecz bez publiczności.