Wisła Kraków przegrywa w Radomiu i spada do I ligi

Bartosz Karcz
wisla.krakow.pl
Cudu nie było, Wisła Kraków przegrała w Radomiu z Radomiakiem 2:4 i spadła do I ligi. Czwarty raz w historii. Po 1964, 1985 i 1994 rok 2022 będzie zapisany czarnymi zgłoskami w historii „Białej Gwiazdy”.

WISŁA KRAKÓW. Najbogatszy serwis w Polsce o piłkarskiej drużynie "Białej Gwiazdy"

Piłkarze Wisły przystępując do meczu w Radomiu, znali już wyniki pozostałych spotkań i wiedzieli, że czas na kalkulacje się skończył. Tylko zwycięstwo mogło przedłużyć szanse „Białej Gwiazdy” na utrzymanie. O bramki miał tym razem zadbać Jan Kliment. Czech za kadencji Jerzego Brzęczka wystąpił dopiero piąty raz w ligowym meczu, a od początku pierwszy raz.

Dla Wisły mecz ułożył się idealnie, bo już w 8 min po świetnej akcji Giorgi Citaiszwiliego i jego płaskim strzale goście objęli prowadzenie.

Kibice Wisły Kraków przyszli pod stadion przy Reymonta "powi...

Wbrew pozorom nie uspokoiło to gry krakowian. Wyglądali tak, jakby nie wiedzieli czy pójść za ciosem, czy bardziej cofnąć się i liczyć na kontry. Inna sprawa, że Radomiak grał słabo. Gospodarze wywoływali irytację miejscowych kibiców kolejnymi kiksami. I tak ta pierwsza połowa dobiegła bez większych emocji do końca.

Dla Wisły świetnie zaczęła się druga połowa. Już na jej początku płaskim strzałem na 2:0 podwyższył Stefan Savić. Z dwubramkowego prowadzenia krakowianie cieszyli jednak tylko chwilę, bo dosłownie kilkadziesiąt sekund później Karol Angielski z najbliższej odległości zdobył gola na 1:2.

Mecz nabrał rumieńców, tempo wzrosło, ale skuteczny był już tylko Radomiak. Najpierw kolejne dwa gole zdobył Karol Angielski, a na kilka minut przed końcem Wisłę dobił Dawid Abramowicz. To, że zrobił to akurat on, było jak podsumowanie całej polityki transferowej Wisły ostatnich lat…

Radomiak Radom - Wisła Kraków 4:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Citaiszwili 8, 0:2 Savić 48, 1:2 Angielski 50, 2:2 Angielski 67, 3:2 Angielski 69, 4:2 Abramowicz 86.
Radomiak: Majchrowicz - Silva (46 Matos), Rossi, Cichocki, Abramowicz - Radecki, Łukasik (90 Świdzikowski), Cele - Leandro (90 Snopczyński), Maurides (46 Angielski), Machado (46 Nascimento).
Wisła: Kieszek - Gruszkowski, Colley, Frydrych, Hanousek - Plewka (79 Ring), Poletanović - Citaiszwili, Manu (64 Młyński), Savić (79 Skvarka) - Kliment (64 Ondrasek).
Sędziowali: Jarosław Przybył (Kluczbork) oraz Dawid Golis (Skierniewice) i Marcin Borkowski (Niedrzwica Duża). Żółte kartki: Cichocki (73, faul), Nascimento (83, faul). Żółtą kartką ukarany został również Zbigniew Wachowicz ze sztabu Radomiaka. Widzów: 4304.