Wisła Kraków. Souleymane Kone: Jesteśmy bardzo rozczarowani wynikiem

Bartosz Karcz
Anna Kaczmarz
Souleymane Konie w końcówce sezonu dostał nieco więcej szans na grę w obronie Wisły Kraków. I o ile początkowo niewiele można było dobrego powiedzieć o jego postawie, to w kolejnych meczach jego forma idzie w górę. Czy to już sygnał, że warto może dać pomyśleć o przedłużeniu umowy z Iworyjczykiem?

WISŁA KRAKÓW. Najbogatszy serwis w Polsce o piłkarskiej drużynie "Białej Gwiazdy"

Po meczu z Lechem Poznań Kone nie był jednak oczywiście zadowolony, bo Wisła zagrała po prostu słabo i przegrała 1:2. Piłkarz Wisły po końcowym gwizdku powiedział: - Jesteśmy bardzo rozczarowani wynikiem tego meczu. Przede wszystkim już w pierwszej połowie mogliśmy zagrać o wiele lepiej. W drugiej wprowadziliśmy do naszej gry trochę korekt i wyglądało to nieco lepiej, ale drugi stracony gol mocno utrudnił nam sprawę. Później wszedł Kuba, zdobył bramkę, próbowaliśmy jeszcze coś zrobić, ale nie udało się już wyrównać.

W pierwszej połowie, o której wspominał Kone, Lech dominował bardzo mocno. Zapytany, czy takiej agresywnej, zdecydowanej gry przeciwnika spodziewał się obrońca Wisły, powiedział on: - Szczerze mówiąc, nie koncentrowaliśmy się w przygotowaniach do meczu aż tak mocno na Lechu, bardziej na tym, co sami chcemy zagrać. W futbolu tak czasami jednak jest, że nie zawsze wszystko to, co sobie zaplanujesz, później wychodzi. Próbowaliśmy np. grać pressingiem, ale nie przynosiło to spodziewanych efektów. Tak, jak powiedziałem wcześniej, nieco lepiej wyglądało to w drugiej połowie, gdy wprowadziliśmy trochę korekt do naszej gry.

Dopytywany, co takiego przekazał trener Peter Hyballa w przerwie, że gra Wisły po niej nieco się poprawiła, Souleymane Kone podkreśla: - Zmieniliśmy trochę nasze ustawienie na boisku w poszczególnych formacjach. Przeszliśmy na ustawienie 1-5-3-2. To jednak nie wystarczyło.

Przed Wisłą w sezonie 2020/2021 pozostał już tylko jeden mecz. Trudne wyjazdowe starcie z Piastem Gliwice. Obrońca „Białej Gwiazdy” wierzy, że zespół będzie stać na lepszą grą na zakończenie rozgrywek. - To, co możemy zrobić w najbliższych dniach, to mocno skoncentrować się na treningach. Musimy postarać się na nowo odkryć naszą dobrą grę. Musimy poszukać znowu okazji na bramki. Musimy przede wszystkim uwierzyć, że możemy zagrać lepiej.