Wisła - ŁKS 2:2. ŁKS w Krakowie walczył do końca. Kto uratował drużynę ŁKS?

Dariusz Kuczmera
Piłkarze ŁKS zremisowali w Krakowie z Wisłą 2:2, choć przegrywali już 0:2.

Wiślacy przystąpili do meczu z ŁKS ze zdwojoną energią, bo taką reakcję wywołał nowy trener Radosław Sobolewski. Po okresie wzajemnego badania zaatakowali gospodarze. W 29 minucie Mateusz Młyński dośrodkował, piłka trafiła na głowę Bartosza Jarocha i było 1:0 dla Wisły. Zaledwie 7 minut później ŁKS przegrywał już 0:2. Luis Fernandez został sfaulowany przez Władysława Ochronczuka. Sędzia podyktował jedenastkę, a Hiszpan sam wykonał wyrok.
Niewielu wierzyło, że ŁKS przebudzi się po przerwie. Nadzieję w serca kibiców ŁKS wlał Nacho Monsalve, który zamknął akcję Dawida Korta i uzyskał kontaktową bramkę. W 68 minucie Nelson Balongo nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem Wisły. Powinien być gol, ale nie ma.
Nie było też gola, gdy Momo Cisse strzelił w poprzeczkę. W odpowiedzi w podobnej sytuacji doskonale spisał się Aleksander Bobek, broniąc pojedynek sam na sam z Angel Rodado.
Aż nadeszła 77 minucie. Kapitalnym strzałem z wolnego popisał się Pirulo i wyrównał stan meczu. 2:2! Tak więc Hiszpanie uratowali ŁKS.
Wisła Kraków - ŁKS Łódź 2:2 (2:0)
1:0 Bartosz Jaroch (30), 2:0 Luis Fernandez (38-k), 2:1 Nacho Monsalve (56), 2:2 Pirulo (77).
Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa). Żółte kartki: Łasicki, Colley, Młyński - Monsalve.
Wisła: Mikołaj Biegański - Konrad Gruszkowski, Igor Łasicki (84, Boris Moltenis), Joseph Colley, Bartosz Jaroch - Dor Hugi (65, Momo Cisse), Kacper Duda (66, Patryk Plewka), Vullnet Basha (73, Bartosz Talar), Luis Fernandez, Mateusz Młyński (84, Piotr Starzyński) - Angel Rodado. Trener: Radosław Sobolewski.
ŁKS: Aleksander Bobek - Kamil Dankowski, Maciej Dąbrowski, Nacho Monsalve (69, Adam Marciniak), Artemijus Tutyskinas - Pirulo, Władysław Ochronczuk (69, Piotr Janczukowicz), Mieszko Lorenc, Dawid Kort, Bartosz Biel (55, Michał Trąbka) - Maciej Radaszkiewicz (55, Nelson Balongo). Trener: Kazimierz Moskal.