Wisła wygrywa turniej, a Kobryn błyszczy skutecznością

Justyna Krupa
Mecz Wisła Can Pack - DSK Nymburk podczas Międzynarodowego Turnieju Koszykówki Kobiet Andrzej Banaś / Polska Press
Wisła Can-Pack zwyciężyła w towarzyskim Międzynarodowym Turnieju Koszykówki Kobiet rozgrywanym w ten weekend w Krakowie.

W pierwszych meczach turnieju „Biała Gwiazda” okazała się lepsza od Basketu 90 Gdynia i Good Angels Koszyce. W niedzielę zmierzyła się z ostatnim uczestnikiem imprezy, DSK Nymburk z Czech.

Przed konfrontacją polsko-czeską odbył się mecz gdynianek z „Dobrymi Aniołami”, który 64:61 wygrała ekipa z Wybrzeża. Kibice zgromadzeni w hali obejrzeli też konkurs rzutów za trzy punkty. Wygrała go była wiślaczka Jelena Skerović, obecnie zawodniczka Basketu Gdynia.

Krakowianki dobrze zaczęły konfrontację z ekipą z Czech. Już w pierwszej kwarcie wiślaczkom udało się wypracować 10-punktową przewagę. Rywalki prezentowały bardzo słabą skuteczność, więc gospodynie nie musiały podkręcać tempa, by spokojnie utrzymywać to prowadzenie. Znów – podobnie, jak w sobotnim meczu - bardzo skutecznie grała pod koszem Ewelina Kobryn.

Trener Jose Hernandez testował różne ustawienia. Na początku spotkania razem na parkiecie przebywały np. Sandra Ygueravide i Hind Ben Abdelkader, czyli obie nominalne rozgrywające. Hiszpanka może bowiem w razie potrzeby grać również na pozycji rzucającego obrońcy.

W drugiej kwarcie oba zespoły notowały sporo niedokładnych zagrań. Wiślaczkom momentami trudno było skonstruować przekonującą akcję w ataku, również dzięki agresywnej obronie rywalek. W efekcie zdobyły w tej partii ledwie 7 punktów i ich przewaga na półmetku wynosiła już tylko 5 oczek.

Po przerwie to ekipa z Czech wyszła na prowadzenie, dzięki rzutom z dystansu. Jednak Kobryn doprowadziła do remisu 34:34. Za moment, po kontrze sfinalizowanej przez środkową było już 38:34 dla gospodyń. Przed decydującą kwartą krakowianki prowadziły 7 oczkami.

Czwarta kwarta to już dominacja Wisły. Krakowianki kolejnymi kontrami karciły błędy rywalek. Ostatecznie wygrały aż 72:55.

Tym samym Wisła sięgnęła po zwycięstwo w całym turnieju. Impreza była częścią obchodów jubileuszu 110-lecia Towarzystwa Sportowego Wisła. MVP turnieju została Ewelina Kobryn, która w niedzielnym spotkaniu zdobyła aż 27 punktów, a we wcześniejszych spotkaniach również była jedną z kluczowych zawodniczek Wisły. – Ewelina jest w wyjątkowej formie – przyznawał zadowolony trener Hernandez.

Drugie miejsce w turnieju zajęła ekipa Good Angels z Koszyc, a trzecie – Basket 90 Gdynia. Ekipa z Nymburka była czwarta.

Wisła Can-Pack Kraków – DSK Basketball Nymburk 72:55
(22:12, 7:12, 23:21, 20:10)

Wisła: Kobryn 27, Pop 12, Abdelkader 7, Misiuk 6 (1x3), Ziętara 6 - Morrison 9, Ygueravide 5 (1x3), D. Puter 0, M. Puter 0.

DSK: Komenczuk 18, Krizova 12 (2x3), Ursu 5 (1x3), Bartakova 2, Sipova 0 – Hunkova 6 (2x3), Mircova 6, Bakajsova 4, Zavazalova 2, Hamplova 0.

Sportowy24.pl w Małopolsce

Materiał oryginalny: Wisła wygrywa turniej, a Kobryn błyszczy skutecznością - Gazeta Krakowska