Wiślacki kwintet judoków na podium

Jerzy Filipiuk
Pięć medali zdobyła ekipa Wisły Kraków w XIII Wielkopolskim Międzynarodowym Turnieju Judo, który odbył się w Suchym Lesie koło Poznania.

W imprezie wystąpiło aż 1085 zawodniczek i zawodników rywalizujących w trzech kategoriach wiekowych: U13 (dzieci), U15 (młodzików) oraz U18 (kadetów). W dwóch ostatnich kategoriach zawody rozgrywane były jako Puchary Polski młodzików i juniorów młodszych.

Z wiślaków na najwyższym stopniu podium stanęła kadetka Nikola Szlachta, która triumfowała w kat. 44 kg. Po srebro sięgnęła jej starsza siostra Paulina (kat. 48 kg) oraz młodzicy Karol Kowalski (kat. 38 kg) i Albin Kocioł (kat. 60 kg). Brąz wywalczył młodzik Kacper Gabor (kat. 42 kg).

Ponadto punktowane miejsca zajęli: piąte – młodzik Kacper Karaś (kat. 50 kg) i kadet Paweł Tylek (kat. 55 kg), a siódme – młodzicy Oskar Gabor (kat. 50 kg) i Mateusz Kukułka (kat. 66 kg).

Wiślacy w klasyfikacji drużynowej młodzików zajęli pierwsze miejsce, a w klasyfikacji drużynowej juniorek młodszych drugie.

Materiał oryginalny: Wiślacki kwintet judoków na podium - Dziennik Polski