Wojciech Szczęsny zdobył Puchar Włoch, choć w bramce Juventusu stał Gianluigi Buffon

bill
Szczęsny zdobył Puchar Włoch, choć w bramce Juventusu stał Buffon
Szczęsny zdobył Puchar Włoch, choć w bramce Juventusu stał Buffon MIGUEL MEDINA/AFP/East News
Juventus zdobył 14. Puchar Włoch w swojej historii. W środowym finale w Reggio Emilia wygrał z Atalantą Bergamo 2:1. Wojciech Szczęsny triumf zespołu oglądał z ławki rezerwowych.

Juventus prowadzenie objął w 31. minucie za sprawą gola Dejana Kulusvskiego. Jednak akcja rozpoczęła się od ostrego wślizgu Juana Cuadrado. Niewykluczone, że gdyby w Pucharze Włoch obowiązywał VAR, gol na zakończenie akcji nie został by uznany.

Atalanta wyrównała dziesięć minut później. Bramkę zdobył Rusłan Malinowski. Zwycięskiego gola dla "Starej Damy" strzelił Federico Chiesa w 73. minucie. Z kolei w 88. minucie czerwoną kartkę otrzymał obrońca ekipy z Bergamo, Rafael Toloi.

Cały mecz w barwach Juventusu rozegrał Cristiano Ronaldo, który ma w swojej gablocie już wszystkie krajowe trofea z Włoch, Hiszpanii i Anglii. Ponadto w bramce, kosztem Wojciecha Szczęsnego, stał 43-letni Gianluigi Buffon, który po sezonie żegna się z klubem. Dla doświadczonego Włocha to rekordowy szósty Puchar Włoch w karierze - po jeden sięgnął jeszcze w barwach Parmy (wówczas jego klubowym kolegą był Enrico Chiesa, ojciec Federico), pięć kolejnych zdobył z Juve.

Natomiast "Stara Dama" w swojej historii zdobyła go rekordowe 14 razy. Druga w tej klasyfikacja AS Roma ma ich na koncie dziewięć.