WTA w Jurmale. Katarzyna Kawa przegrała w finale

MS
instagram/katarzynakawa
Katarzyna Kawa dzielnie walczyła w finale turnieju WTA w łotewskiej Jurmale. Polka przegrała w finale Baltic Open z Anastasiją Sevastovą 6:3, 5:7, 4:6. To była szósta Polka w finale turnieju WTA.

Będąca obecnie na 194. miejscu w rankingu światowym Kawa nie spodziewała się, że wygra na Łotwie tyle turniejowych spotkań. Seta oddała tylko w pierwszej rundzie - Belgijce Ysaline Bonaventure.

Pierwszy set wyglądał jak wszystkie spotkania Kawy w tym turnieju. Szybko, błyskawicznie, każda partia zawodniczki z Krynicy miała charakter jednostronny. Kawa grała odważnie i używała sporo mocy. Wiele zagrań lądowało w linii, Polka w zasadzie nie myliła się przy zagraniach forehandowych. Potrafiła również zagrać efektownie po linii z obu rąk.

Drugi set miał być podobny. Sytuacja zmieniła się w połowie partii. Reprezentantka gospodarzy poprosiła o przerwę na rozmowę z trenerem i wtedy zwycięstwo zaczęło się oddalać. W końcówce seta Kawa miała prostą piłkę przy siatce. Wystarczyło trafić smeczem, ale w momencie uderzenia pojawiły się okrzyki z trybun. Wyprowadzona z równowagi Kawa zepsuła ważną piłkę. Niestety, sędzia w ogóle nie zareagował.

Podłamana Polka zaczęła trzeciego seta od straty podania. Sevastova świadomie zaczęła unikać gry na forehand kawy. Polka nie dawała się więcej wyprowadzić z równowagi, ale poziom jej tenisa spadł.

Niezależnie od wyniku finału Polka awansuje o około 70 miejsc w rankingu. Za występ w finale na jej konto wpłynie też ponad 17 tysięcy euro premii.

Anastasija Sevastova - Katarzyna Kawa 3:6, 7:5, 6:4

Jedenastka jesieni Fortuna 1 Ligi

Materiał oryginalny: WTA w Jurmale. Katarzyna Kawa przegrała w finale - Polska Times