Wybrzeże Gdańsk dalej od trzeciego miejsca po porażce z Górnikiem Zabrze [ZDJĘCIA]

Paweł Stankiewicz
Wybrzeże Gdańsk przegrało z Górnikiem Zabrze 25:33 w meczu PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych.

Dla Wybrzeża to był ważny mecz w kontekście przedłużenia szans na zajęcie trzeciego miejsca w grupie granatowej, które da awans do fazy play-off bez konieczności gry w barażach. Gdańszczanie toczą bowiem korespondencyjny pojedynek o tę lokatę z Chrobrym Głogów. Jednak Górnik Zabrze jest dokładnie w takiej samej sytuacji, a trzecie miejsce w grupie pomarańczowej rywalizuje z Gwardią Opole.

To w walce o zwycięstwo zapowiadało duże emocje, których - niestety - zabrakło. Od początku spotkania na parkiecie zdecydowanie dominowali goście z Zabrza, a gdańszczanie byli bezradni w ataku. Szczypiorniści Górnika zagrali bardzo dobrze w obronie, twardo i podopieczni trenerów Damiana Wleklaka i Marcina Lijewskiego kompletnie nie potrafili sobie z tym poradzić. Do tego sami nie bronili najlepiej, a jeszcze czerwoną kartką ukarany został Jacek Sulej. W 9 minucie Górnik prowadził już 8:1 i na wstępie znakomicie ułożył sobie to spotkanie. Gospodarze nie mieli pomysłu, aby odrobić straty. Potrafili zbliżyć się do rywali najmniej na pięć bramek, ale zawodnicy z Zabrza szybko odzyskiwali inicjatywę. Skutecznie grał Iso Sluijters i to Górnik wygrał pewnie pierwszą część spotkania 19:12.

W drugiej połowie nadal goście w pełni kontrolowali wydarzenia na parkiecie, a gdańscy szczypiorniści wydawali się z minuty na minutę coraz bardziej zrezygnowani. W ataku niewiele im wychodziło, a w obronie spisywali się poniżej oczekiwań. Górnik to wykorzystał, zdobywał kolejne gole i konsekwentnie powiększał przewagę. Na dziesięć minut przed końcem meczu miał już jedenaście bramek przewagi. To uspokoiło grę gości i w końcówce meczu pozwoliło gospodarzom nieco zmniejszyć rozmiary porażki.

To nie koniec złych wiadomości, bowiem kontuzji kolana doznał Paweł Niewrzawa i na 38 sekund przed końcem spotkania opuścił parkiet wspierając się kolegów. Brak reprezentanta Polski w kolejnych spotkaniach byłoby ogromnym osłabieniem zespołu Wleklaka i Lijewskiego, zwłaszcza że już z powodu urazów pauzuje kilku ważnych zawodników.

Do końca zasadniczej części sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. Chrobry zajmuje trzecie miejsce w tabeli grupy granatowej, a Wybrzeże czwarte. Oba zespoły mają po 27 punktów, po pięć bonusów za wygrane z zespołami ze swojej grupy, ale w bezpośrednich meczach lepszy jest Chrobry. Obie drużyny grać będą już tylko na wyjazdach. Wybrzeże z KPR Legionowo i Azotami Puławy, a rywalami Chrobrego będą Meble Wójcik Elbląg i Stal Mielec. Te mecze rozstrzygną o trzecim miejscu w grupie. Jeśli Wybrzeże będzie czwarte, to o play-off może grać ze Stalą Mielec.

Wybrzeże Gdańsk - Górnik Zabrze 25:33 (12:19)

Wybrzeże: Pieńczewski, Chmieliński - Suchowicz, Oliveira 5, Podobas, Skwierawski 2, Kornecki 1, Sulej 1, Niewrzawa 5, Rogulski 2, Prymlewicz 3, Kondratiuk 2, Wróbel 2, Abram 2

Górnik: Galia, Kicki, Kornecki - Niedośpiał, Daćko 4, Tomczak 5, Kryński 6, Piątek, Sluijters 7, Buszkow 2, Tatarincew 3, Gliński, Tokaj 3, Fąfara, Ścigaj, Adamuszek 2

Sędziowali: Jakub Jerlecki, Maciej Łabuń (Szczecin)

Materiał oryginalny: Wybrzeże Gdańsk dalej od trzeciego miejsca po porażce z Górnikiem Zabrze [ZDJĘCIA] - Dziennik Bałtycki