Wygrał walkę z białaczką. Stilian Petrow ponownie zagrał w barwach Aston Villi

krk
W 2012 roku białaczka zaatakowała Stiliana Petrowa. Bułgarski pomocnik był zmuszony przerwać piłkarską karierę. Petrow wygrał długą walkę z chorobą, wrócił do sportu, a w sobotę zagrał w sparingowym meczu Aston Villi.

Czarnym dniem dla Petrowa okazał się 24 marca 2012. Podczas pojedynku z Arsenalem Bułgar czuł się źle, nie nadążał za wydarzeniami na boisku i nie podejmował walki. Specjalistyczne badania były dla niego bezlitosne. Wykazały ostrą odmianę białaczki. Petrow stoczył długą walkę o powrót na boisko. Stawił jej czoło i wrócił do sprawności fizycznej. - Jestem niezwykle podekscytowany możliwością powrotu na boisko i zamierzam pomóc Aston Villi w powrocie na boiska Premier League! - pisał niedawno 36-letni pomocnik.

W sobotę Petrow po ponad czteroletniej przerwie ponownie zagrał w barwach Aston Villi. W meczu towarzyskim z austriackim GAK 1902 wszedł na murawę w drugiej połowie, a jego zespół wygrał 8:0.

Materiał oryginalny: Wygrał walkę z białaczką. Stilian Petrow ponownie zagrał w barwach Aston Villi - Gol24