Michał Nowak
Hala na Gran Canarii, w której rozgrywane są mecze turnieju.
Hala na Gran Canarii, w której rozgrywane są mecze turnieju. wksczarni.pl
Siatkarze Cerradu Czarnych Radom na otwarcie Gran Canaria Volleyball Cup pokonali 2:0 niemiecki Volleyball Bisons Buhl.

Cerrad Czarni Radom - Volleyball Bisons Buhl 2:0 (42:40, 25:21)
Cerrad Czarni Radom: Giger, Filip, Ostrowski, Kwasowski, Fornal, Huber, Ruciak (libero) oraz Wasilewski (libero), Rybicki, Żygałow.

Pojedynki podczas pierwszej fazy turnieju na Wyspach Kanaryjskich rozgrywane są do dwóch wygranych setów.

Odsłona otwarcia lepiej zaczęła się dla radomian (8:4), którzy w dalszej części seta utrzymywali przewagę (16:14, 21:18). W końcówce jednak Niemcy odrobili straty, a gra toczyła się na przewagi i... skończyła się dopiero wynikiem 42:40 dla podopiecznych trenera Roberta Prygla!

W drugiej odsłonie to radomianie odrabiali straty (4:7). Po asie serwisowym Kamila Kwasowskiego objęli prowadzenie (12:10). W kolejnych minutach wciąż Cerrad Czarni byli na prowadzeniu i ostatecznie zwyciężyli w drugiej odsłonie 25:21 i w całym meczu 2:0.

W piątek ekipa z Radomia rozegra dwa mecze, a ich przeciwnikami będą CV 7 Islas Vecindario oraz Lentopalloseura Etta. W fazie grupowej mecze rozgrywane są do dwóch wygranych setów. W rundzie finałowej pojedynki rozgrywane będą rozgrywane do trzech wygranych partii.

CERRAD CZARNI RADOM. AKTUALNE INFORMACJE DOTYCZĄCE ZESPOŁU - TUTAJ

Zobacz 20 najciekawszych transferów w regionie radomskim

[UNIKATOWE ZDJĘCIA] Kibicowskie klimaty w regionie radomskim. Niektórych ekip już nie ma

E.Leclerc Radomka Radom zaprezentowała się kibicom. Zobacz zdjęcia!

[TYLKO U NAS] Znane i mniej znane fakty z radomskiego świata sportu

HIT! Zdjęcia radomskich sportowców z wakacyjnych wypadów!

Rafał Wolski, znany piłkarz z Głowaczowa, stanął na ślubnym kobiercu [ZDJĘCIA]

Materiał oryginalny: Wygrana Cerradu Czarnych Radom na inaugurację turnieju Gran Canaria Volleyball Cup na Wyspach Kanaryjskich - Echo Dnia Radomskie