Wygrana piłkarek ręcznych Korony Handball Kielce po rzutach karnych [VIDEO]

W meczu PGNiG Superligi piłkarek ręcznych, Korona Handball Kielce wygrała po rzutach karnych z Piotrcovią Piotrków Trybunalski.

Korona Handball Kielce - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 31:29 po karnych (27:27, 13:12)

Korona Handball: Orowicz, Hibner - Zimnicka 5, D. Więckowska 4, Gliwińska 3, M. Więckowska 2, Skowrońska 1, Syncerz 6 (3), Charzyńska 4, Piwowarczyk 2, Homonicka, Parandii. Trener: Paweł Tetelewski.

Piotrcovia: Opelt, Kolasińska, Sarnecka - Klonowska 2 (1), Senderkiewicz 7 (1), Zaleśny, Wasilewska 7, Ciura 3, Cygan, Ivanović 1, Belmas 2, Despodowska 4, Gajewska 1. Trener: Andrzej Bystram.

Karne. Korona Handball: 3/3. Piotrcovia: 2/4 (Senderkiewicz trafiła w poprzeczkę, Cygan rzuciła obok bramki).

Kary. Korona Handball: 8 minut (Piwowarczyk 4, Skowrońska, Charzyńska po 2). Piotrcovia: 12 minut (Senderkiewicz 4, Wasilewska, Ciura, Despodowska, Gajewska po 2).

Sędziowali: Sebastian Pelc, Jakub Pretzlaf (Rzeszów). Widzów: 600.

Przebieg:0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 6:3 ('10), 6:5, 8:5, 8:6, 9:6, 9:9 ('21), 10:9, 10:10, 11:10, 11:11, 12:11, 12:12, 13:12 - 13;13, 14:13, 14:14, 15:14, 15:16, 17:16, 17:17, 20:17, 20:18, 21:18, 21:19, 23:19, 23:20, 25:20 ('51), 25:21, 26:21 ('53), 26:27 ('58), 27:27.

W 53 minucie kielczanki prowadziły różnicą pięciu bramek - 26:21 i ...straciły sześć bramek z rzędu. Minutę przed końcem, przy remisie 27:27, Korona Handball miała piłkę, rywalki grały bez ukaranej zawodniczki, ale 20 sekund przed końcem rzut Honoraty Syncerz został obroniony, a piotrkowianki nie zdążyły oddać skutecznego rzutu i doszło do karnych. W nich kielczanki pomyliły się tylko raz, a Małgorzata Hibner obroniła dwa rzuty.

Oba zespoły znają się doskonale, grały ze sobą w sparingach i turniejach. Świetnie znają się też obaj trenerzy - Paweł Tetelewski i Andrzej Bystram grali w Vive Kielce jako skrzydłowi, w 2003 roku zdobywając mistrzostwo Polski. Drugi raz ich drogi skrzyżowały się w Gdyni, gdy jako trenerzy Vistalu doprowadzili ten zespół między innymi do mistrzostwa Polski. W pierwszej rundzie, w Piotrkowie, gospodynie pokonały kielczanki po zaciętym meczu 25:24.

Początek spotkania należał do Korony Handball, która objęła prowadzenie, sięgało ono trzech bramek. Potem świetnie zaczęła bronić bramkarka Piotrcovii Daria Opelt, dzięki czemu jej zespół kilka razy doprowadzał do remisu.

Po przerwie przez 10 minut spotkanie było wyrównane. Potem Korona Handball miała fragment świetnej gry, zarówno w obronie, jak i w ataku. W 45 minucie zespół z Kielc odskoczył na trzy bramki (20:17), a potem nawet na pięć. Duże znaczenie dla tego, że piotrkowianki odrobiły straty, miało indywidualne wyłączenie z gry Honoraty Syncerz.

ZOBACZ RZUTY KARNE W MECZU KORONA HANDBALL KIELCE - PIOTRCOVIA

POMECZOWA WYPOWIEDŹ ANDRZEJA BYSTRAMA, TRENERA PIOTRCOVII

POMECZOWA WYPOWIEDŹ MAŁGORZATY HIBNER, BRAMKARKI KORONY HANDBALL

POMECZOWA WYPOWIEDŹ PAWŁA TETELEWSKIEGO, TRENERA KORONY HANDBALL

Materiał oryginalny: Wygrana piłkarek ręcznych Korony Handball Kielce po rzutach karnych [VIDEO] - Echo Dnia Świętokrzyskie