Wygrana piłkarek ręcznych Korony Handball na pożegnanie z kibicami

Mateusz Kołodziej
W meczu PGNiG Superligi piłkarek ręcznych, Korona Handball Kielce wygrała z Piotrcovią Piotrków Trybunalski. To był ostatni pojedynek kielczanek w tym sezonie przed własną widownią.

Korona Handball Kielce - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 30:28 (17:15)
Korona Handball: Chojnacka (1-44 min, 4 obrony), Orowicz (44-60 i na trzy karne, 7 obron) - Zimnicka 1, D. Więckowska 4 (2), Gliwińska 1, M. Więckowska 4, Czekala, Skowrońska 4, Syncerz 5, Mochocka 2, Homonicka 2, Parandii 2, Kędzior 5.

Piotrcovia: Opelt (1-9, 55-60 min, 3 obrony), Sarnecka (9-55 min, 11 obron) – Kucharska 2, Matyja 2, Klonowska 4, Kopertowska 4 (2), Marszałek 3, Wypych 1, Wasilewska 1, Cygan 1, Ivanović, Belmas 5, Despodovska 5 (2).

Karne. Korona Handball: 2/3 (rzut D. Więckowskiej obroniła Opelt). Piotrcovia: 4/5 (rzut Despodovskiej obroniła Orowicz).

Kary. Korona Handball: 12 minut (D. Więckowska i M. Więckowska po 4, Gliwńska, Kędzior po 2). Piotrcovia: 10 minut (Cygan czerwona kartka za faul 45 min, Kopertowska 4, Klonowska, Wasilewska po 2).

Sędziowali: Cezary Figarski, Dariusz Żak (Radom). Widzów:300.

Przebieg: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:4, 7:4, 7:7, 8:7, 8:11, 9:11, 9:12, 12:12, 12:14, 13:14, 13:15, 17:15 – 18:15, 18:16, 19:16, 19:19, 20:19, 20:20, 21:20, 21:21, 22:21, 22:23, 23:23, 23:25, 29:25, 29:26, 29:28, 30:28

Zobacz>>>Znamy termin i miejsce turnieju barażowego z udziałem Korony Handball Kielce

Po emocjonującym i wyrównanym meczu przedostatniej kolejki PGNiG Superligi, drużyna trenera Tomasza Popowicza wreszcie wygrała we własnej hali. Decydującą o wygranej naszego zespołu 14 sekund przed końcem rzuciła Karolina Mochocka. W ten sposób kielczanki, które z 31 meczów wygrały tylko sześć, aż połowę z tych zwycięstw zaliczyły na zdecydowanie wyżej notowanej w tabeli drużynie z Piotrkowa.

Spotkanie nie miało większej stawki, bo Korona Handball na pewno zajmie w rozgrywkach ostatnie, 12. miejsce i zagra w barażach, zaś piotrkowianki od dawna są pewne utrzymania. Mecz był huśtawką gry obu zespołów, które kilka razy na przemian miały długie serie zdobytych i straconych bramek. Kielczanki dobrze zaczęły mecz w obronie, w 9 minucie prowadziły 7:4. Kolejne pięć minut nasze szczypiornistki przegrały …1:7, nie rzucając między innymi trzech kontr. Końcówkę pierwszej połowy zespół gospodarzy wygrał zaś 4:0, a piątą bramkę do serii dołożył tuż po przerwie.

Piotrkowianki szybko odrobiły straty, po serii ich trzech goli w 36 minucie był remis 19:19. I znów okres między 43 a 47 minutą Korona Handball przegrała 1:4 i goście objęli prowadzenie 25:23. Od tego momentu nastąpił najlepszy okres naszego zespołu w tym spotkaniu. Kielczanki przez 9 minut nie straciły gola (dobrą zmianę w bramce dała Aleksandra Orowicz), najpierw trzy bramki z rzędu, w tym dwie z kontr, rzuciła Magdalena Kędzior, dwie dołożyła Olesia Parandii, jedną Magda Więckowska i w 55 minucie Korona Handball prowadziła 29:25. Koniec emocji? Nic z tych rzeczy. Po serii strat naszego zespołu Piotrcovia doprowadziła w 58 minucie do stykowego wyniku – 29:28. Dopiero gol kieleckiej obrotowej w ostatnich sekundach rozstrzygnął sprawę.

Przed meczem odbyło się oficjalnie pożegnanie zawodniczek, które w przyszłym sezonie nie będą grały w Koronie Handball: Priscili Dos Santos, Dagmary Radzikowskiej, Karoliny Wałcerz i Katarzyny Piecaby oraz trenera Tomasza Popowicza, którego od nowych rozgrywek zastąpi Paweł Tetelewski.

19 maja kielczanki zagrają ostatni mecz PGNiG Superligi w Jeleniej Górze z KPR, a potem baraże o utrzymanie (25-27 maja), w których w Olkuszu zmierzą się z miejscowym SPR oraz z 11. drużyną Superligi – Ruchem Chorzów bądź KPR Jelenia Góra.

Materiał oryginalny: Wygrana piłkarek ręcznych Korony Handball na pożegnanie z kibicami - Echo Dnia Świętokrzyskie