Wyjazdowa wygrana dygowian w Wałczu. Koncert w drugiej połowie

Krzysztof Marczyk
Rasel ponownie w tym sezonie pokonał Orła. W meczu w ramach 29. kolejki goście zagrali koncertowo po przerwie.

Spotkanie zaczęło się jednak źle dla podopiecznych trenera Dariusza Szperlaka. Wynik otworzył bowiem Konrad Romańczyk, który bez większych trudności, niespecjalnie atakowany przez defensorów Rasela, po dośrodkowaniu przyjął piłkę w polu karnym, wyszedł sam na sam z bramkarzem i umieścił piłkę w siatce. To był najwyraźniej zimny prysznic dla dygowian, którzy po zmianie stron wzięli się za odrabianie strat.

Najpierw w polu karnym faulowany był Michał Michruski, a arbiter wskazał na wapno. Szansy z jedenastu metrów nie zmarnował Krzysztof Bułka. Następnie koronkową akcją popisali się Michurski, Kamil Lichmański i Łukasz Wiśniewski. Ten ostatni strzelił gola na 2:1. Rezultat ustalił ponownie Bułka, tym razem strzelając..bezpośrednio z rzutu rożnego, kompletnie zaskakując bramkarza Orła. W końcówce kapitalną interwencję zaliczył jeszcze, pieczętując swój świetny występ, Paweł Waśków. Golkiper Rasela obronił rzut karny wykonywany przez Romańczyka, a ułamki sekund później zatrzymał jeszcze dobitkę.

Tym samym zespół gości w bardzo dobrym stylu wywiózł komplet punktów do domu, zostawiając gospodarzy w niepewnej sytuacji, jeśli chodzi o pozostanie na tym szczeblu rozgrywkowym.

Orzeł Wałcz - Rasel Dygowo 1:3 (1:0)
1:0 Romańczyk (29.), 1:1 Bułka (55.), 1:2 Wiśniewski (65.), 1:3 Bułka (75.).
Rasel: Waśków - Michurski, Ejzygmann, Załoga, Kulon, Sobiegraj, Lichmański, Kubiak (46. Bułka), Pazdur, Wiśniewski (90. Kołodziejski), Duwe (70. Wojciechowski).