Wysoka porażka piłkarzy Siarki Tarnobrzeg w Niepołomicach

Piotr Szpak
W sobotnim meczu drugiej ligi Puszcza Niepołomice pokonała Siarką Tarnobrzeg 3:0 (1:0).

Bramki: 1:0 Marcin Orłowski 42, 2:0 Maciej Domański 53 z karnego, 3:0 Filip Wójcik 87.

Puszcza: Staniszewski – Furtak, Stawarczyk, Czarny, Mikołajczyk – Łączek (74 Wójcik), Barbus, Uwakwe, Żurek (84 Lepiarz), Domański – Orłowski (85 Gajewski).

Siarka: Dybowski - Grzesik, Stępień, Walencik, Stefanik - Stromecki, Czyżycki, Szewc (53 Suchecki) - Tomalski, Dawidowicz.

W stosunku do inaugurującego sezon meczu z Radomiakiem ekipa Siarki przystąpiła do meczu w dużo zmienionym składzie. Goście bardzo ochoczo rozpoczęli sobotni mecz i szybko przeszli do ofensyw. Gospodarze jak mogli odgryzali się akacjami zaczepnymi, próbując strzałów z dystansu. Tak było w 25 minucie kiedy to grający w minionym sezonie w Siarce Maciej Domański zdecydował się na uderzenie z 20 metrów, ale bramkarz tarnobrzeskiego zespołu Karol Dybowski bez problemu obrobił. Tarnobrzescy piłkarze grali dobrze, kontrolowali boiskowe wydarzenia i nic nie wskazywało na to, ze przed zejściem na przerwą stracą gola. Tak się jednak stało. Miejscowi wykonywali rzut wolny, a obrońcy Siarki popełnili błąd przy przekazywaniu krycia rywali i nie pilnowany Maciej Orłowski bez większego problemu pokonał bramkarza Siarki.

Druga połowa rozpoczęła się dla Siarki bardzo źle. Po faulu Grzesika arbiter podyktował rzut karny. Domański nie miał żadnym problemów z pokonaniem Dybowskiego. Gol ten wpłynął deprymująco na gości, a z każdą minutę coraz wyraźniejsza przewagę posiadali gospodarze. W 70 minucie Mikołajczak dośrodkował na głową Czarnego, ten oddał ładnym strzał, ale Dybowski w efektownym stylu obronił. Trzy minuty przed końce, Filip Wójcik, ktory wcześniej wszedł na boisko otrzymał dokładne podanie od Domańskiego i pewnym strzałem pokonał Dynowskiego.