Wysoka porażka rezerw Śląska Wrocław. Chojniczanka dała Wojskowym lekcję futbolu

Piotr Janas
Piotr Janas
Śląsk II Wrocław przegrał z Chojniczanką Chojnice aż 0:6 w wyjazdowym meczu 27. kolejki eWinner 2 ligi. To najwyższa porażka rezerw WKS-u w tym sezonie.

W składzie Śląska Wrocław próżno było szukać zawodników, którzy w ostatnim czasie pokazywali się na boiskach PKO Ekstraklasy. Tym razem trener Piotr Jawny mógł ułożyć zespół po swojemu, ale o tym spotkaniu będzie chciał jak najszybciej zapomnieć.

Już w 10 min boisko z powodu urazu opuścić Olivier Wypart, a do przerwy wrocławianie przegrywali 0:2. Gole dla Chojniczanki strzelali znani z ekstraklasowych boisk Szymon Skrzypczak (w przeszłości m.in. Górnik Zabrze) i Tomasz Mikołajczak (niegdyś Lech Poznań).

Po zmianie stron było już tylko gorzej. W 47 min swoją drugą bramkę zdobył Skrzypczak, a w 53 min trafił Mikołajczak. Po kolejnych 10 minutach było już 5:0 dla gospodarzy, a na listę strzelców wpisał się Mateusz Klichowicz. W 67 min z kolei hat-tricka skompletował Skrzypczak.

Zrezygnowani wrocławianie nie byli w stanie strzelić ani jednego gola i ponieśli najwyższą porażkę w tym sezonie.

Chojniczanka Chojnice - Śląsk II Wrocław 6:0 (2:0)
Bramki: Skrzypczak 25, 47, 67, Mikołajczak 41, 53, Klichowicz 63.
Chojniczanka: Sokół - Czajkowski, Kleščík, Bartosiak, Mudra - Klichowicz (71. Emche), Rakowski, Kona (79. Kurs), Mikołajczak (65. Ziętarski), Ryczkowski (65. Napołow) - Skrzypczak (71. Nowak).
Śląsk II: Budzyński - Caliński (68. Trepczyński), Bukowski, Wypart (10. Maruszak) - Boruń, Bargiel, Młynarczyk, Łyszczarz (68. Jezierski), Maćkowiak (46. Fediuk) - Krocz (68. Michalski), Bergier.