Wysoka wygrana Wisły Sandomierz w Kielcach z SMS ZPRP [VIDEO, ZDJĘCIA]

W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, SMS ZPRP Kielce przegrała z Wisłą Sandomierz.

SMS ZPRP Kielce - Wisła Sandomierz 26:35 (8:15)

SMS ZPRP: Nowak, Kaczmarczyk - Orłowski 2, Gołda, Walczyk 1, Schabowski 2, Kolano 3, Czarnecki 1, Brzeziński 4, Krawczyk 1, Bienenda 2, Leśniak 2, Pawłowski, Winiarczuk 2, Czaja 6.

Wisła: Skowron, Pęgielski, Ciepliński - Solon, Żelazny, Białkowski 1, Rusin 4, Stanek, Sadecki 1, Anwajler 4, Szklarski 3, Dusak 4, Cupisz 8, Werstler 10.

Nadspodziewanie łatwe zwycięstwo Wisły. - Trochę się obawialiśmy tego meczu, bo w poprzednim sezonie przegraliśmy w Kielcach z SMS-em. Ale dziś zagraliśmy solidnie - mówił trener sandomierzan, Adam Węgrzynowski. Jego zespół w czwartym meczu odniósł czwarte zwycięstwo.

Ostatni remis notowano w 8 minucie - 3:3. Od tego momentu goście zdobyli cztery bramki z rzędu. Prezentowali się lepiej od kielczan w każdym elemencie - bramce, obronie, ataku pozycyjnym i kontrataku, choć na pierwszy plan wysuwała się bardzo solidna defensywa "wiślaków". W drugiej połowie przewaga Wisły była jeszcze wyraźniejsza, w 53 minucie różnica bramek na jej korzyść sięgnęła trzynastu (19:32). Skutecznością błysnęli skrzydłowy Sebastian Werstler (10 bramek) i rozgrywający Tomasz Cupisz (8).