Maksymilian Dyśko
Lechitki odniosły szóste zwycięstwo na wyjeździe.
Lechitki odniosły szóste zwycięstwo na wyjeździe. Adam Jastrzębowski
W poprzedniej kolejce lechitki pechowo zremisowały na własnym terenie z PTC Pabianice 1:1, tracąc bramkę w ostatniej akcji. Tym samym był to pierwszy podział punktów w trwającym sezonie. W 14. kolejce podopieczne Alicji Zając chciały udowodnić, że tamten wynik był jedynie wpadką przy pracy. Z kolei w rozgrywkach Orlen Ekstraligi zawodniczki Medyka Konin przystępowały do spotkania z Sportową Czwórką Radom podbudowane zwycięstwem w 15. serii gier z KKP Bydgoszcz 2:0.

Wysoka wygrana lechitek

Podopieczne Alicji Zając w sobotnie przedpołudnie zmierzyły się z Pragą Warszawa, która przed rozegraniem tego spotkania zajmowała 10. miejsce w tabeli. Z kolei dla lechitek była to okazja do rewanżu za ubiegłotygodniową stratę punktów z PTC Pabianice oraz szansa na umocnienie się na pozycji lidera.

Lepiej w mecz weszły lechitki, które szybko zweryfikowały rywalki, ponieważ w pierwszej części spotkania strzeliły trzy bramki i do przerwy prowadziły 3:0. Autorkami goli dla Lecha UAM Poznań były Łucja Teofilewska, Klaudia Wojtkowiak oraz Zofia Porada.
Po zmianie stron, zawodniczki Pragi Warszawa były bezradne i musiały również w tej połowie uznać wyższość lechitek. Podopieczne Alicji Zając w dalszym ciągu napierały na bramkę przeciwnika i były żądne kolejnych bramek. Z łatwością kreowały sytuacje podbramkowe i zaowocowało to czterema trafieniami w drugiej części spotkania. Na listę strzelców wpisała się Dominika Drzewiecka, Aleksandra Betka, Martyna Nowaczyk oraz Sara Jóźwiak. Tym samym Lech UAM Poznań umocnił się na pozycji lidera i wygrał już po raz szósty na wyjeździe.

Podopieczne Alicji Zając mają na swoim koncie 37 punktów, zachowując bezpieczną, siedmiopunktową przewagę nad drugą Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski. Warto jednak zaznaczyć, że trzeci Nowy Świt Górzno ma do rozegrania zaległe spotkanie i różnica „oczek” pomiędzy liderem a drugim miejscem może ulec zmianie.

Lech UAM Poznań w następnej kolejce zmierzy się na wyjeździe z KS Raszyn, który zajmuje 9. pozycję w lidze. Spotkanie odbędzie się 2 kwietnia o godzinie 13:00. Warto zaznaczyć, iż poprzednia rywalizacja pomiędzy tymi zespołami w obecnym sezonie zakończyła się wysokim zwycięstwem lechitek 9:2.

Kompromitacja Medyka Konin

Z kolei w rozgrywkach Orlen Ekstraligi zawodniczki Medyka Konin niespodziewanie przegrały na wyjeździe z Sportową Czwórką Radom 1:2. Zawodniczki z Radomia zajmują ostatnią pozycję w Ekstralidze i sobotnie spotkanie było drugim zwycięstwem w tym sezonie. Honorową bramkę dla wielkopolskiego zespołu zdobyła Karlīna Miksone w 75. minucie. Po 15. kolejce przewidziana jest przerwa w rozgrywkach klubowych z powodu meczów reprezentacji narodowej. Zawodniczki Medyka Konin powrócą po trzech tygodniach na boiska Orlen Ekstraligi i w 16. serii gier zmierzą się z beniaminkiem - Pogonią Tczew, która zajmuje dziewiąte miejsce z dorobkiem 13 punktów. Tym samym będzie to bezpośredni pojedynek o utrzymanie, ponieważ Medyk zajmuje 8. pozycję w lidze i ma na swoim koncie o dwa „oczka” więcej.

W marcu Lech Poznań nie miał słabych punktów. U kilku piłkarzy nastąpiła nawet eksplozja formy.Zobacz najlepszych lechitów w tym miesiącu -->

Marzec należał do nich! Oto najlepsi piłkarze Lecha Poznań p...