Wzmocnienie FC Toruń przed derbami. Jak poszło naszym fustalistom?

(LN)
Krzysztof Elsner (z prawej) udanie powrócił do drużyny FC Toruń
Krzysztof Elsner (z prawej) udanie powrócił do drużyny FC Toruń Grzegorz Olkowski
Piłkarze halowi Fooball Clubu Toruń wygrali trzecie spotkanie z rzędu przed własną publicznością w Futsal Ekstraklasie. Nasz zespół tym razem pokonał w hali UCS UMK Red Devils Chojnice 5:1.

Klubowi działacze w ostatnich dniach dokonali kilku roszad. Z zespołu odeszli Dawid Kawka i Esteban de Rio. Hiszpan już w sobotę poleciał do swojego kraju. W ostatniej chwili do naszego zespołu dołączył Krzysztof Elsner. Dla piłkarza to powrót do drużyny po półrocznej przerwie.

Choć torunianie byli zdecydowanym faworytem spotkania z Red Devils Chojnice, to od początku rywalizacji goście stwarzali większe zagrożenie pod bramką Nicolae Neagu.

W trzeciej minucie kąśliwy strzał z dystansu oddał Witalij Koleśnik. Gospodarze odpowiedzieli dość szybko. Po akcji Michała Suchockiego i Marcina Mikołajewicza na bramkę uderzył Cleverson Pelc. Tylko udana interwencja powracającego Kolesnika uchroniła przyjezdnych od utraty gola.

W 12. minucie ekipa z Chojnic powinna prowadzić 1:0. Piotr Wardowski zagrał do niepilnowanego Łukasza Sobańskiego, który w dogodnej sytuacji spudłował. Chwilę później swojej okazji nie zmarnował Marek Steinborn, który niespodziewanie wyprowadził gości na prowadzenie.

FC odpowiedział dość szybko, bo 75 sekund później Remigiusz Spychalski strzelił swojego pierwszego gola w Futsal Ekstraklasie.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1. Po zmianie strony goście mieli dwie dogodne sytuacje, ale nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie Nicolae Neagu.

Natomiast nasz zespół był bardziej skuteczny. W 25. minucie, po zagraniu Spychalskiego, silnym uderzeniem toruński zespół na prowadzenie wyprowadził Sylwester Kieper.

Dwie minuty później dał o sobie znać Elsner. Nowy zawodnik FC w dziecinny sposób ograł Steinborna i ładnym kopnięciem pokonał Michała Kartuszyńskiego.

FC w tej części meczu prezentował się nieźle i punktował swojego przeciwnika. W 34. minucie było już 4:1. W polu karnym Piotr Wardowski sfaulował Marcina Mikołajewicza, a Cleverson Pelc wykorzystał stały fragment gry.

Ostatecznie FC Toruń ograł rywala 5;1, bo w końcówce meczu do siatki trafił jeszcze Mikołajewicz.

W najbliższą sobotę podopieczni Klaudiusza Hirscha zmierzą się na wyjeździe z AZS-em UŚ Katowice.

FC Toruń - Red Devils Chojnice 5;1 (1:1). 0:1 M. Steinborn (11.37), 1:1 R. Spychalski (12.52), 2:1 S. Kieper (24.09), 3:1 K. Elsner (26.31), 4:1 C. Pelc (32.12, karny), 5:1 M. Mikołajewicz (39.31)

FC Toruń: Neagu (39, Naparło) - Wojciechowski, Pelc, Suchocki, Mikołajewicz - Czyszek, Waszak, Spychalski, Kieper oraz Elsner, Domański

Energa - AZS UMCS Lublin na boisku i trybunach [GALERIA]

Materiał oryginalny: Wzmocnienie FC Toruń przed derbami. Jak poszło naszym fustalistom? - Nowości Dziennik Toruński