Damian Wiśniewski
Facebook.com / KSP Kielce
Piłkarki nożne KSP Kielce mają za sobą kilka bardzo udanych dni. Podopieczni trenera Łukasza Tekiela mecz w drugiej lidze, a następnie awansowały w Pucharze Polski.

Piłkarki nożne Kobiecego Stowarzyszenia Piłkarskiego mają za sobą kilka udanych dni. Zespół ten najpierw w sobotę pokonał w meczu drugiej ligi Iskrę Brzezinka.

Iskra Brzezinka - KSP Kielce 1:3 (0:2)
Bramki:
Monika Kleczkowska 59 - Magdalena Lisowska 9, 45, 86.

Dzięki temu zwycięstwu KSP mając 21 punktów na koncie zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Do lidera, którym jest Prądniczanka Kraków, traci cztery punkty, ale i ma od niego o jeden mecz rozegrany mniej.

W sobotę kielczanki rozegrają na wyjeździe zaległy mecz ze Starówką Nowy Sącz na wyjeździe. Początek o godzinie 13.

Poza triumfem w lidze KSP w ostatnich dniach grało także w meczu Pucharu Polski. W czwartej rundzie tych rozgrywek trafiło na zespół z pierwszej ligi, grupy północnej. Rozprawiło się z nim bez większych problemów.

KSP Kielce - Polonia Poznań 4:0 (3:0)
Bramki:
Monika Czerwiak 10, Magdalena Lisowska 17, Karolina Zyguła 39, Wiktoria Skibowska 73.

- Pierwsza połowa to dominacja naszego zespołu, dziewczyny wyszły zmobilizowane i udowodniły to strzeleniem trzech bramek. W 10. minucie Monika Czerwiak z rzutu wolnego pokonała bramkarkę gości. W 17. minucie Magda Lisowska w sytuacji 1 na 1 podwyższyła na 2:0, a trzecia bramkę po indywidualnej akcji zdobyła Karolina Zyguła w 39 minucie meczu. W drugiej połowie, było więcej spokoju w naszych szeregach, a czwartą bramkę po długim rajdzie zdobyła Wiktoria Skibowska, ustalając wynik spotkania na 4:0 w 72 minucie. To duży sukces naszego zespołu, który awansował do 1/16 Pucharu Polski... Przygodo trwaj... - czytamy na profilu klubowym na portalu facebook.com.

W kolejnej rundzie przeciwnikiem kielczanek będzie drużyna UKS SMS Łódź, która zajmuje szóste miejsce w tabeli ekstraklasy kobiet. Jej rezerwy są liderem... na zapleczu ekstraklasy.