Zaczęli grać po przerwie. Piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce pokonali MMTS Kwidzyn [ZDJĘCIA, VIDEO]

Anna Benicewicz-Miazga
W meczu PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych, PGE VIVE Kielce wygrało z MMTS Kwidzyn.

PGE VIVE Kielce - MMTS Kwidzyn 36:27 (17:16)

PGE VIVE: Ivić (1-30 min, 1 obrona), Cupara (31-60 min, 8 obron) – Fernandez 2, Jachlewski 2 – D. Dujszebajew 6, Jurecki 3 – Cindrić 4 – Lijewski 1 – Moryto 8 (3), Janc 2 – Karaliok 3, Aginagalde 5.

MMTS: Szczecina (1-42, 48-60 min, 6 obron), Dudek (42-48 min i na jednego karnego, 0 obron) – Nogowski 2, Szczepański – Adamski 1, Przytuła 6 – Potoczny 7 (2), Rosiak, Ossowski – Orzechowski 4, Krieger 1 – Kryński 2 – Peret 4, Janiszewski, Landzwojczak.

Karne. PGE VIVE: 3/3. MMTS: 2/2.

Kary. PGE VIVE: 6 minut (Lijewski, Karaliok, Janc po 2). MMTS: 6 minut (Adamski, Peret, Przytuła po 2).

Sędziowali: Michał Fabryczny (Mysłowice), Jakub Rawicki (Katowice).

Widzów: 1600.

Przebieg:1:0, 1:3, 4:3, 4:5, 5:5, 5:6, 6:6, 6:7, 7:7, 7:8, 10:8, 10:10, 11:10, 11:11, 13:11, 13:13, 14:13, 14:15, 16:15, 16:16, 17:16 – 17:17, 18:17, 18:18, 23:18, 23:19, 24;19, 24:20, 27:20, 27:21, 28:21, 28:22, 30:22, 30:25, 32:25, 32:26, 36:26, 36:27.

Wolne na mecz z MMTS dostali Marko Mamić, który ma drobne dolegliwości po sobotnim meczu Ligi Mistrzów oraz Alex Dujszebajew, który ostatnio grał wyjątkowo dużo. Ten drugi odebrał przed meczem zegarek – nagrodę za zdobycie tytułu Gracza Września PGNiG Superligi. Starszy z braci Dujszebajewów został również uznany przez Europejską Federację Piłki Ręcznej za gracza miesiąca w Europie.

ZOBACZ>>> Gracz PGE VIVE doceniony w Europie

W Hali Legionów po czterech miesiącach pojawił się Tomasz Strząbała, który przepracował w kieleckim klubie 27 lat, a teraz jest szkoleniowcem ekipy z Kwidzyna. Został serdecznie przywitany przez kieleckich kibiców.

Pierwsza połowa w wykonaniu mistrzów Polski to był, delikatnie mówiąc, handball dla koneserów. Gospodarze w żadnym elemencie nie zagrali dobrze, może poza kontratakiem, którym głównie się żywili, zdobywając w pierwszej połowie po takich akcjach, sześć bramek. Okazje do tego dawali rywale, wielokrotnie gubiąc piłkę, albo nabierając się na sprytne przechwyty naszych zawodników.

ZOBACZ>>> Sławek Szmal skończył 40 lat. Poznajcie "Kasę", jakiego nie znacie [UNIKALNE ZDJĘCIA]
Początkowo Żółto-Biało-Niebiescy mieli spore problemy ze skutecznością, czemu wydatnie przysłużył się bramkarz MMTS, wychowanek kieleckiego klubu, Krzysztof Szczecina. Bez wyrazu grał nasz blok defensywny, zbyt często dając kwidzynianom okazje do bezbolesnych rzutów, które w dodatku nie znajdowały kontaktu z Filipem Iviciem. Chorwacki bramkarz odbił w pierwsej połowie tylko jedną piłkę. W końcówce pierwszej połowy kilka ładnych akcji zaprezentował 20-letni lewy rozgrywający gości, Damian Przytuła.

To wszystko złożyło się na to, że PGE VIVE nie potrafiło w tej części gry wypracować bardziej znaczącej przewagi, a kilka razy na prowadzeniu pojawiło się MMTS.

Po przerwie nasi zawodnicy zaczęli się dużo żwawiej poruszać w defensywie i szybko przyniosło to efekt. Rywalom zdecydowanie trudniej szło zdobywanie goli, a i Władymir Cupara w bramce częściej niż jego poprzednik zderzał się z piłką. Nasi zawodnicy na osiem minut (33-41) całkowicie zaryglowali dostęp do swojej bramki, sami pięć razy pokonali Szczecinę, zrobiło się 23:18 i było po meczu. Skutecznością znów błysnął arkadiusz Moryto, który na osiem prób nie pomylił się ani raz. - Jestem dumny ze swoich zawodników, że podjęli walkę – mówił po meczu Strząbała.

ZOBACZ POMECZOWĄ WYPOWIEDŹ BLAŻA JANCA

Kolejny mecz PGE VIVE rozegra w najbliższą niedzielę o godzinie 17 w Hali Legionów, a będzie to spotkanie Ligi Mistrzów z niepokonanym liderem grupy A, Vardarem Skopje. Kolejny i ostatni przed reprezentacyjną przerwą pojedynek w PGNiG Superlidze w środę, 17 października o godzinie 20.15 w Płocku. Orlen Wisła, również grająca we wtorek awansem, pokonała w Gdyni Arkę 31:27 (14:12).