Zagłębie - Chrobry 27:25, Piotrcovia - Metraco Zagłębie 28:16 (WYNIKI)

Michał Rygiel
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne fot. Piotr Krzyżanowski
Szczypiornistki Metraco Zagłębia Lubin przegrały 16:28 z Piotrcovią Piotrków Trybunalski. Panowie z Lubina wywalczyli za to zwycięstwo 27:25 z Chrobrym.

Podopieczne Bożeny Karkut były awizowane jako faworytki tego pojedynku. Jednak tylko w pierwszej połowie były w stanie zagrać z Piotrcovią jak równe z równymi. Po 30 minutach lubinianki przegrywały zaledwie jedną bramką i nic nie zwiastowało aż takiego pogromu po przerwie.

W drugiej odsłonie spotkania Miedziowe zanotowały jedynie sześć trafień, z czego aż trzy z rzutów karnych. Piotrkowianki zaś konsekwentnie powiększały swoją przewagę i ostatecznie wygrały drugą połowę jedenastoma bramkami.

Przed szczypiornistkami Metraco teraz niezwykle ciężkie zadanie. Rewanż 14 maja w Lubinie.

Zdecydowanie więcej walki było w spotkaniu MKS-u z Chrobrym Głogów. Gospodarze musieli odrobić jedenaście bramek straty, lecz Zagłębie za sprawą dobrze dysponowanego Skrzyniarza utrzymywało niewielką przewagę.

Głogowianie kilka razy wyrównywali stan spotkania, ale nie potrafili wyjść na prowadzenie. W drugiej połowie Miedziowi szybko pokazali, że nie zamierzają tego meczu przegrać, nadal trzymając Chrobrego na niewielkim dystansie.

Niestety końcówka spotkania stała pod znakiem walki typowej dla derbów. Sędziowie musieli wykluczyć aż trzech zawodników, w tym dwóch szczypiornistów z Lubina. Ostatecznie Zagłębie zajęło 7. miejsce, Chrobry uplasował się oczko niżej.

PGNiG Superliga Mężczyzn
Faza play-off, o 7. miejsce: MKS Zagłębie Lubin - SPR Chrobry Głogów 27:25 (12:10)

Pierwszy mecz: 30:19 (16:9).

MKS Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz - Stankiewicz 1, Gumiński 1, Rosiek, Przysiek, Kużdeba 1, Macharashvili, Szymyślik 2, Wolski 2, Krieger 5, Gudz, Czuwara 4, Bartczak 8, Pietruszko 1, Dzono 2.

Chrobry: Stachera, Kapela - Miszka 2, Pawłowski 3, Płócienniczak 3, Świtała 5, Sadowski 4, Bąk 1, Tylutki, Biegaj 1, Kandora 2, Kubała 4.

Faza play-out - 28. kolejka
Gwardia Opole - Śląsk Wrocław 38:26 (18: 13)
Śląsk:
Szczecina, Prus - Łucak 5, Krupa 4, Palica 4, Białaszek 3, Massopust 3, Dudkowski 2, Romian 2, Ziemiński 2, Koprowski 1, Andreou

Pogoń Szczecin - PGE Stal Mielec 27:30 (15:14).

9. Gwardia Opole2827 727:733
10. Pogoń Szczecin 28 23752:758
11. PGE Stal Mielec28 14 716:839
12. Śląsk Wrocław 28 4 646:906

Pozostałe mecze weekendu. Faza play-off. O 5 miejsce: KPR RC Legionowo - Górnik Zabrze 28:31 (16:10). Pierwszy mecz: 27:37 (13:20).

O 3 miejsce: KS Azoty Puławy - MMTS Kwidzyn 31:22 (14:13), 29:31 (12:12,26:26). Stan rywalizacji: 1:1.

Finał: Vive Tauron Kielce - Orlen Wisła Płock 35:29 (23:14), Stan rywalizacji:2:0

PGNiG Superliga Kobiet. Faza play-out, 27. kolejka
KPR Jelenia Góra - Ruch Chorzów 29:24 (13: 13).
KPR:
Demiańczuk, Hoffman - A. Mączka 8, Kobzar 6, Załoga 5, Uzar 4, M. Mączka 3, Michalak 3, Tomczyk, Bielecka.

UKS PCM Kościerzyna - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 24:25 (8: 13)

9. Olimpia-Beskid Nowy Sącz 27 25 718:732
10. KPR Ruch Chorzów 27 12638:754
11. UKS PCM Kościerzyna 27 10641:790
12. KPR Jelenia Góra 27 10 692:819

O 7. miejsce: Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Metraco Zagłębie Lubin 28:16 (11:10)
Metraco:
Wąż, Chojnacka - Załęczna, Grzyb 2, Obrusiewicz 4, Konofał 1, Paluch 1, Premović 1, Wiertelak 1, Walczak, Jochymek 6, Viktoria Belmas.

Pozostałe mecze weekendu. O 5. miejsce: AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - Energa AZS Koszalin 26:33 (9:19). O 3. miejsce: Start Elbląg - Vistal Gdynia 31:27 (12:14, 25:25), 26:29 (12:16, 24:24) Stan rywalizacji: 1:1. Finał: Pogoń Baltica Szczecin - MKS Selgros Lublin 22:25 (13:9), 29:17 (14:9) Stan rywalizacji: 1:1.

Materiał oryginalny: Zagłębie - Chrobry 27:25, Piotrcovia - Metraco Zagłębie 28:16 (WYNIKI) - Gazeta Wrocławska