Bartosz Głąb
Zagłębie zagra z Pogonią Siedlce
Zagłębie zagra z Pogonią Siedlce Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
W chyba najciekawszym spotkaniu 2. kolejki rozgrywek 1. ligi Zagłębie Sosnowiec podejmie na Stadionie Ludowym drużynę Pogoni Siedlce. Sosnowiczanie po remisie w Chojnicach chcą dzisiejszym zwycięstwem rozpocząć marsz do awansu do Lotto Ekstraklasy, a jak pamiętamy, na jesień zespół Zagłębie w zeszłym roku grał znakomicie.

Inauguracyjną kolejkę 1. ligi oba zespoły mogą zaliczyć do udanych. Zagłębie zremisowało na wyjeździe z Chojniczanką 2:2 choć do 76. minuty prowadzili 2:1. Bramki dla zespołu z Sosnowca zdobywali w tym meczu doświadczeni Sebastian Dudek, oraz Tomasz Nowak.

Pogoń Siedlce jeszcze lepiej zainaugurowała ligowy sezon. Zespół z Siedlec pokonał w meczu wyjazdowym GKS Tychy 1:0 po bramce już w 3. minucie Daniela Chyły. W tym spotkaniu zespół Pogoni był zdecydowanie lepszy i mógł zdobyć więcej bramek. Wtedy w składnej grze obu zespołom przeszkadzała woda stojąca na murawie, bo przed meczem nad Tychami przeszła ogromna ulewa.

Zespół Zagłębia oprócz ligi ma na swoich barkach jeszcze rozgrywki Pucharu Polski. Dwa tygodnie temu drużyna z Sosnowca ograła na wyjeździe Legionovię Legionowo aż 3:0, a wszystkie bramki podopieczni Jacka Magiery strzelali w drugiej połowie. Pogoń natomiast z rozgrywkami Pucharu Polski już się pożegnała. Najpierw udało im się pokonać czwartoligowy Stilon Gorzów 3:0, ale w rundzie wstępnej po dogrywce przegrali z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:2. Jedyną bramkę dla ekipy z Siedlec zdobył młody Grzegorz Tomasiewicz, wypożyczony z Arki Gdynia.

W poprzednim sezonie jeszcze latem najpierw w Sosnowcu Zagłębie wygrało z Pogonią Siedlce 2:1, natomiast na wiosnę w Siedlcach po bardzo emocjonującym spotkaniu Pogoń ograła rywali 3:2.

Spotkanie Zagłębia Sosnowiec z Pogonią Siedlce zaplanowane jest na godzinę 18:30, a na relację LIVE z tego spotkania zapraszamy bardzo serdecznie do GOL24.pl.

Najdroższe transfery z Ekstraklasy: Kapustka wyprzedził wszystkich [TOP10]

Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!

Materiał oryginalny: Zagłębie - Pogoń LIVE! Sosnowiczanie chcą powtórzyć sukcesy zeszłorocznej jesieni - Gol24