Jacek Żukowski
Zagłębie Sosnowiec - Comarch Cracovia
Zagłębie Sosnowiec - Comarch Cracovia Karina Trojok
Dwa pierwsze mecze hokejowego ćwierćfinału play-off dały jasny sygnał – w rywalizacji sosnowiecko-krakowskiej niespodzianki nie będzie. „Pasy” gromiły rywali w krakowskich meczach 7:0 i 9:1. W Sosnowcu Comarch Cracovia znów pewnie wygrała.

W tym drugim meczu na początku każdej tercji zdobywały gola. Tak też było w niedzielę w Sosnowcu. Zanim na dobre zaczął się mecz podopieczni trenera Rudolfa Rohaczka wygrywali już 2:0. Najpierw trafił Łyszczarczyk strzałem pod poprzeczkę, a następnie kapitan „Pasów” - Gula strzałem z nadgarstka podwyższył wynik. Rohaczek chciał sprawdzić Zabolotnego i dał mu szansę występu.

Golkiper musiał nieoczekiwanie skapitulować w 12 min – po kontrataku pokonał go Blomqvist. Ale to było tylko chwilowe zachwianie faworytów. W II tercji padł kuriozalny gol – Luoto uderzył, a krążek podbili dwaj zawodnicy Zagłębia. Ponieważ w hokeju nie ma goli samobójczych, trafienie zapisano na konto Fina. Niebawem padł już „normalny” gol, zdobył go Racuk w sytuacji sam na sam. Miejscowi odpowiedzieli golem podczas gry w przewadze.

W ostatniej tercji miejscowi grali ofiarnie. W 48 min sam na sam z Zabolotnym był Rzeszutko, ale przegrał ten pojedynek. Krakowianie grali potem w osłabieniu, ale poradzili sobie. Gol Michalskiego ostudził zapędy miejscowych. A potwierdzeniem dominacji przyjezdnych była kolejna bramka, autorstwa Łyszczarczyka, do pustej bramki.

Zagłębie Sosnowiec - Comarch Cracovia 2:6 (1:2, 1:2, 0:2)
Bramki: 0:1 Łyszczarczyk (Nemec, Kapica) 3, 0:2 Gula (Wronka) 4, 1:2 Blomqvist (Witecki) 12, 1:3 Luoto 23, 1:4 Racuk (Łyszczarczyk, Luoto) 29, 2:4 Bernacki (Motloch) 40, 2:5 Michalski (Brynkus) 56, 2:6 Łyszczarczyk (Racuk) 58.
Zagłębie: Spesny – Motloch, Kotlorz, Friberg, Blomqvist, Witecki– Krawczyk, Koperia, Piotrowicz, Rzeszutko, Kogut – Michałowski, Andrejkiw, Bernacki, Kozłowski, Sikora – Naróg, Rzekanowski, Nahunko, Bucenko, Pawlenko.
Cracovia: Zabolotny - Jezek, Kinnunen, Kasperlik, Rac, Sawicki - Saur, Gula, Wronka, Polak, D. Kapica - Luoto, Graborenko, Nemec, Racuk, Łyszczarczyk – Krejci, Dziurdzia, Brynkus, Michalski, Tomi.
Sędziowali: T. Radzik, B. Kaczmarek. Kary: 10 - 10 min. Widzów: 500. Stan rywalizacji w play-off (do 4 zwycięstw): 0:3.