Zagłębie Sosnowiec - Stal Rzeszów ZDJĘCIA, WYNIK Niestrzelony karny, samobój i wreszcie zwycięstwo

Tomasz Kuczyński
02.09.2022. Zagłębie Sosnowiec - Stal Rzeszów.   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
02.09.2022. Zagłębie Sosnowiec - Stal Rzeszów. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
W piątek 2.09.2022 r. w meczu 9. kolejki Fortuna 1. Ligi Zagłębie Sosnowiec wygrało ze Stalą Rzeszów 1:0 (1:0). Zagłębie od 36. minuty grało z przewagą jednego zawodnika, a w 38. minucie nie wykorzystało rzutu karnego. Zobacz ZDJĘCIA ze Stadionu Ludowego.

Do Sosnowca przyjechał beniaminek I ligi, który w poprzedniej kolejce pokonał Podbeskidzie Bielsko-Biała aż 5:0. Rzeszowianie postawili się ekstraklasowej Koronie Kielce w Pucharze Polski przegrywając dopiero w rzutach karnych. Zagłębie w PP wygrało na wyjeździe GKS Wikielec 2:1. Oba zespoły przed piątkowym meczem miały w pierwszoligowym dorobku po 11 punktów.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Zagłębie Sosnowiec – Stal Rzeszów, 2.09.2022 r.

Drużyna trenera Artura Skowronka poprzednio zremisowała w Niepołomicach z Puszczą 0:0, przegrała u siebie z Chrobrym Głogów 1:2 i w Bełchatowie ze Skrą Częstochowa 0:1. Sosnowiczanie chcieli więc przerwać serię bez zwycięstwa.

Czerwona kartka, niestrzelony karny i samobój

Zagłębie przeważało i miało świetną okazję na gola w postaci rzutu karnego w 38. minucie. Wcześniej Krystiana Wrona sfaulował Szymona Pawłowskiego i dostał czerwoną kartkę. Marek Fabry jednak źle uderzył i Przemysław Pęksa złapał piłkę.

Gospodarze się nie zrazili i przed przerwą objęli prowadzenie, choć gola nie strzelili sami. Zagłębie przeprowadziło kontrę, Pawłowski podał lewą stronę do Maksymiliana Banaszewskiego, który posłał piłkę przed bramkę. Bartłomiej Poczobut wpakował piłkę z bliska do własnej bramki.

W 51. minucie Stal postraszyła gospodarzy, gdy Piotr Głowacki strzelił z daleka i trafił w słupek. W 63. minucie Stal oddała pierwszy celny strzał. Michał Gliwa obronił uderzenie Bartosza Wolskiego. W doliczonym czasie Wojciech Szumilas z rzutu wolnego przymierzył w słupek.

Zagłębie Sosnowiec - Stal Rzeszów 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Bartłomiej Poczobut (44-samobójcza)

Zagłębie: Michał Gliwa - Dawid Ryndak (74. Wojciech Szumilas), Dominik Jończy, Mateusz Bodzioch, Dawid Gojny - Mateusz Ziółkowski (67. Filip Borowski), Maksymilian Rozwandowicz, Sebastian Bonecki (68. Michał Masłowski), Szymon Pawłowski, Maksymilian Banaszewski - Marek Fabry (46. Szymon Sobczak).

Stal: Przemysław Pęksa - Franciszek Polowiec (72. Wiktor Kłos), Łukasz Góra, Krystian Wrona, Piotr Głowacki - Bartłomiej Poczobut (46. Paweł Oleksy), Dawid Olejarka (64. Patryk Małecki), Bartosz Wolski - Ramil Mustafajew, Kacper Piątek (64. Kacper Sadłocha), Andreja Prokić (90+1. Igor Ławrynowicz).

Żółte kartki: Ryndak, Bonecki, Banaszewski - Piątek, Wolski, Góra, Głowacki, Sadłocha

Czerwona kartka: Krystian Wrona (36' Stal)

Sędziował: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn)

Widzów: 2.211