Zagłębie Sosnowiec - Widzew Łódź LIVE, WYNIK, NA ŻYWO, GDZIE OGLĄDAĆ Zagłębie chce zatrzymać rozpędzony Widzew, który wiosną nie przegrał

Tomasz Kuczyński
29.09.2020 r. Widzew Łódź - Zagłębie Sosnowiec 1:1
29.09.2020 r. Widzew Łódź - Zagłębie Sosnowiec 1:1 Dziennik Łódzki
W sobotę 3.04.2021 r. w meczu 23. kolejki Fortuna 1. Ligi Zagłębie Sosnowiec zagra z Widzewem Łódź. Początek o godz. 16. Sosnowiczanie w poprzedniej kolejce wygrali pierwszy mecz w tym roku, ale ciągle są w końcówce tabeli. Kolejne punkty są więc niezbędne w walce o utrzymanie. TUTAJ na dziennikzachodni.pl prowadzona będzie relacja LIVE z meczu Zagłębie Sosnowiec – Widzew Łódź.

Cele obu zespołów są jasne: Zagłębie chce pozostać w Fortuna 1. Lidze, a Widzew chciałby dostać się do baraży o PKO Ekstraklasę. Sosnowiczanie wygrywając ze Stomilem Olsztyn podali sobie trochę tlenu, ale nadal mają tyle punktów, co ostatni GKS Bełchatów (po 16). Resovia ma na koncie 17 punktów, GKS 1962 Jastrzębie zgromadził 19 pkt.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Widzew Łódź - Zagłębie Sosnowiec, 29.09.2020 r.

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - WIDZEW LIVE

Widzew w poprzedniej kolejce pokonał GKS Jastrzębie 2:0, choć od 45. minuty grał w dziesiątkę. Bramki strzelili Daniel Tanżyna (51) i Mateusz Michalski (67). Zagłębie przegrywało ze Stomilem 0:1 od 3. minuty, ale odwróciło losy meczu dzięki trafieniom Joao Oliveiry (34, 47).

Sosnowiczanie stracili w spotkaniu Szymona Pawłowskiego (uszkodzenie ścięgna Achillesa). W sobotę po czerwonej kartce nie zagra Szymon Sobczak. Zagłębie zawiesiło w prawach zawodnika Patryka Małeckiego.

„W związku ze zdarzeniami mającymi miejsce po meczu Zagłębie Sosnowiec - OKS Stomil Olsztyn, w tym naruszeniem nietykalności cielesnej i kierowania gróźb karalnych przez zawodnika Patryka Małeckiego wobec członka sztabu szkoleniowego Zagłębia, Klub zdecydował się na rozpoczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec zawodnika, a także zawieszenie Patryka Małeckiego w prawach zawodnika Klubu” - przekazało Zagłębie na swojej stronie. Chodziło o asystenta trenera Kazimierza Moskala Łukasza Matusiaka. Sam Małecki w swoim oświadczeniu zaprzeczył, że kierował groźby karalne lub naruszył nietykalność osobistą asystenta.

Nowe decyzje jeszcze nie zapadły, ale pewne jest, że Małecki z Widzewem nie zagra. Prawdopodobnie nastąpi rozwiązanie kontraktu z doświadczonym pomocnikiem.

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - WIDZEW NA ŻYWO

W pierwszym meczu tych drużyn w obecnym sezonie Widzew zremisował z Zagłębiem 1:1. Gospodarze od 15. minuty grali w „10”, kiedy Krystian Nowak został ukarany czerwoną kartką. Sosnowiczanie objęli prowadzenie po golu Oliveiry w 61. minucie. Wyrównał Patryk Mucha (70).

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - WIDZEW ONLINE

Widzew jest niepokonany od siedmiu spotkań, czyli jeszcze nie przegrał w tym roku. Bramkarz łodzian Jakub Wrąbel nie dał się pokonać już od 365 minut. Łódzki zespół maj serię trzech zwycięstw z rzędu, którą chcą przedłużyć na Stadionie Ludowym.

- Naprawdę dopiero się rozkręcamy i chcemy sprawić, by Widzew wrócił na należne mu miejsce w polskiej piłce - przekonuje trener łodzian Enkeleid Dobi . - Jesienią zdobyliśmy stanowczo zbyt mało punktów i teraz musimy to wszystko nadrabiać. Nie zapominajmy, iż jesteśmy beniaminkiem, to Zagłębie jeszcze niedawno grało w ekstraklasie. Zanosi się na trudny mecz. My też byliśmy na przedostatnim miejscu, a dziś jesteśmy wyżej, dzięki konsekwentnej pracy.

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - WIDZEW TRANSMISJA

Sędzią meczu w Sosnowcu jest Sebastian Krasny (Kraków).

Spotkanie Zagłębie Sosnowiec - Widzew Łódź nie znalazło się w planie transmisji Polsatu Sport. Mecz można zobaczyć za darmo online na platformie Ipla.tv (bez komentarza meczowego).