Zagłębie Sosnowiec - Widzew Łódź ZDJĘCIA KIBICÓW Głośny doping na pierwszym meczu sezonu na Stadionie Ludowym

Tomasz Kuczyński
08.08.2021. Kibice na meczu Zagłębie Sosnowiec - Widzew Łódź.   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
08.08.2021. Kibice na meczu Zagłębie Sosnowiec - Widzew Łódź. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala Polska Press
W niedzielę 8.08.2021 r. w meczu 2. kolejki Fortuna 1. Ligi Zagłębie Sosnowiec grał z Widzewem Łódź. To był pierwszy mecz sosnowiczan w tym sezonie na Stadionie Ludowym. Mecz oglądało 1737 widzów. Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na meczu Zagłębie - Widzew.

Mecz dwóch uznanych w Polsce firm elektryzuje kibiców, więc nie brakowało chętnych, aby hit Fortuna 1. Ligi zobaczyć na żywo, choć znalazł się w planie transmisji Polsatu Sport.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na meczu Zagłębie - Sosnowiec Widzew Łódź, 8.08.2021 r.

Zagłębie rozpoczęło sezon od remisu 1:1 w Gdyni z Arką, a Widzew pokonał u siebie Sandecję Nowy Sącz 3:0. Kibice sosnowieckiej drużyny przyszli zobaczyć ekipę trenera Kazimierza Moskala po letniej przebudowie.

Przed meczem mieliśmy minutę ciszy dla Józefa Gałeczki, zmarłej legendzie Zagłębia. Kibice na początku dość spokojnie oglądali rywalizację na boisku, ale już po pierwszych groźnych akcjach zrobiło się głośno na trybunach. Jeszcze głośniej było w 17. minucie, kiedy Szymon Sobczak zdobył bramkę dla gospodarzy.

Zagłębie Sosnowiec - Widzew Łódź ZDJĘCIA KIBICÓW Głośny dopi...

Widzew za sprawą Pawła Tomczyka (33-karny) i Radosława Gołębiowskiego z pomocą Dominika Jończego (39) wyszedł na prowadzenie. Kibice Zagłębia na chwilę ucichli, ale szybko wrócili do głośnego dopingu. Do przerwy było 2:1 dla gości. Zagłębie do końca walczyło, jednak trzy punkty zdobył Widzew.

Zagłębie Sosnowiec - Widzew Łódź 1:2 (1:2)

Bramki: 1:0 Szymon Sobczak (17), 1:1 Paweł Tomczyk (33-karny), 1:2 Radosław Gołębiowski (39)

Zagłębie: Kamil Bielikow - Mateusz Machała (75. Marin Galić), Dominik Jończy, Vedran Dalić, Dawid Gojny (75. Quentin Seedorf) - Wojciech Szumilas (61. Wojciech Kamiński), Maciej Ambrosiewicz, Joao Oliveira (61. Alex Tanque) - Patryk Bryła (79. Nikolas Korzeniecki), Szymon Sobczak, Maksymilian Banaszewski.

Widzew:Jakub Wrąbel - Michał Grudniewski, Patryk Stępiński, Krystian Nowak - Paweł Zieliński, Marek Hanousek (90+1. Tomasz Dejewski), Dominik Kun, Karol Danielak, Mateusz Michalski (70. Juliusz Letniowski), Radosław Gołębiowski (77. Filip Becht) - Paweł Tomczyk (76. Abdul Aziz Tetteh).

Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków)