Zapaśnicy Olimpijczyka Radom zdobyli osiem medali podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski odbywających się w Radomiu [DUŻO ZDJĘĆ]

Michał Nowak
Zapaśnicy Olimpijczyka Radom zdobyli osiem medali podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski, które odbyły się w Radomiu. Joanna Gołąbek
Osiem medali - trzy złote, jeden srebrny i cztery brązowe - zdobyli zapaśnicy Olimpijczyka Radom na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w zapasach w stylu klasycznym, które odbyły się w Radomiu.

Rok temu podczas mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej radomianie zdobyli dziewięć medali. Tym razem na podium podczas zawodów rozgrywanych przed własną publicznością stanęli ośmiokrotnie.

W kategorii do 60 kilogramów nie miał sobie Grzegorz Majkut, który w finale pokonał Pawła Obryckiego z KS Sobieski Poznań.

Zapaśnicy z Radomia zdominowali kategorię do 67 kilogramów. Na najwyższym stopniu podium stanął Mateusz-Piotr Nowak, drugi był Bartłomiej Klimek, a trzeci Krystian Szymczyk.

Trzecie złoto dla Olimpijczyka podczas tych zawodów zdobył Mateusz Kareciński, który był najlepszy w kategorii do 130 kilogramów, a w decydującym pojedynku pokonał Denisa Mateyko z UKS Iron Bulls Bielawa.

Dorobek medalowy Olimpijczyka uzupełnili Albert Nowak (kategoria do 77 kilogramów), Damian Janek (do 87 kilogramów) i Marcel Kasperek (do 97 kilogramów), którzy stawali na trzecim stopniu podium.

Bliski zdobycia medalu był Wojciech Kański, który ostatecznie rywalizację w kategorii do 77 kilogramów zakończył na piątym miejscu.

Olimpijczyk Radom zdecydowanie zwyciężył w klasyfikacji drużynowej z dorobkiem 169,5 punktów. Druga ekipa GKS Cartusia Kartuzy zakończyła rywalizację z dorobkiem 69 punktów, a trzecia SSA Legia1926 Warszawa zdobyła 61 "oczek".

- Zdobyliśmy osiem medali, w tym trzy złote. Ubolewam tylko nad tym, że przyjechała mała liczba zawodników. W mistrzostwach rywalizowało 52 zapaśników z 18 klubów. To zdecydowanie za mało, bo przecież ta kategoria wiekowa to bezpośrednie zaplecze seniorów - powiedział Włodzimierz Zawadzki, szkoleniowiec Olimpijczyka Radom.

ARCHIWALNE ZDJĘCIA z poprzedniego meczu Radomiak - Widzew (sezon 2005/06)