Zastal - Śląsk 87:76. Druga porażka WKS-u (WYNIK, 14.04.2021, PLAY-OFF, Energa Basket Liga - półfinał, II mecz)

Jakub Guder
Jakub Guder
Zastal - Śląsk 87:76. (WYNIK, 14.04.2021, PLAY-OFF, Energa Basket Liga - półfinał, II mecz). Śląsk Wrocław po raz drugi przegrał w półfinale play-off z Zastalem Zielona Góra. Wrocławianie znów walczyli, ale nie byli w stanie powstrzymać rywali, których od awansu do finału dzieli już tylko jedna wygrana.

Zastal - Śląsk 87:76 (WYNIK, 14.04.2021, PLAY-OFF, Energa Basket Liga - półfinał, II mecz)

Zastal - Śląsk, II mecz PLAY-OFF 2021. Śląsk może nie zaczął tego meczu tak dobrze, jak we wtorek, ale walczył. Wrocławianie w pierwszej kwarcie przegrywali już 10:19, ale się podnieśli i na początku drugiej kwarty - po celnym rzucie Dziewy - wyszli na prowadzenie 25:24. Niestety potem oddali pole i do przerwy przegrywali 33:41.

Trzecie część meczu była dość wyrównana. Wrocławianie na 1:40 przed końcem przegrywali tylko jednym punktem (57:58), ale potem Zastal przyspieszył. Na niespełna trzy sekundy przed końcem trójkę trafił koszarek i do odrobienia było 10 punktów (59:69).

Niestety - w czwartej kwarcie WKS ani przez chwilę nie zagroził drużynie z Zielonej Góry.

Co zadecydowało o porażce? Z pewnością bardzo dobra skuteczność Zastalu w rzutach za trzy (46 proc.) i przewaga przeciwników w zbiórkach w ataku, których mieli aż 13.

Trzeci mecz w Ostrowie w piątek (godz. 20.25).

Enea Zastal BC Zielona Góra - WKS Śląsk Wrocław 87:76 (24:21, 17:12, 28:26, 18:17)

Zastal: Richard 22, Brembly 14, Freimanis 14, Berzins 12, Koszarek 8, Groselle 8 (11 zb), Bowlin 7, Williams 2, Sulima 0.
Śląsk: Gibson 22, Jovanović 20, Dziewa 14, McCauley 8, Elijah Stewart 4, Mateusz Szlachetka 3, Michał Gabiński 3, Szymon Tomczak 2, Ivan Ramljak 0, Jan Wójcik 0, Kacper Gordon 0.

Stan rywalizacji: 2:0 dla Enea Zastalu BC Zielona Góra