Zastal - Śląsk. PLAY-OFF, ŚRODA - transmisja na żywo (KIEDY II mecz 14.04.2021). Co poprawić przed drugim meczem? GDZIE OGLĄDAĆ w TV? stream

AIP
Zastal - Śląsk, II mecz, półfinał PLAY-OFF - ŚRODA, godz. 20, 14.04.2021
Zastal - Śląsk, II mecz, półfinał PLAY-OFF - ŚRODA, godz. 20, 14.04.2021 fot. materiały prasowe
Zastal - Śląsk PLAY-OFF, II mecz, środa, godz. 20 (14.04.2021). TRANSMISJA NA ŻYWO - gdzie oglądać? Czy dostępny jest stream online? Podpowiadamy, jak oglądać drugi mecz półfinału play-off Energa Basket Ligi. We wtorek WKS prowadził już nawet 15 punktami, by przegrać 90:97. Co trzeba poprawić przed drugim meczem w Ostrowie Wielkopolskim?

Zastal - Śląsk, II mecz, półfinał PLAY-OFF - ŚRODA, godz. 20, 14.04.2021, TRANSMISJA NA ŻYWO - Polsat Sport Extra

Zastal - Śląsk, II mecz, półfinał PLAY-OFF 2021. We wtorek WKS długo grał koncertowo, ale od połowy trzeciej kwarty wszystko się odmieniło. Patrząc na pomeczowe statystyki WKS przegrał walkę na deskach (33-43), rzucał z nieznacznie gorszą skutecznością zza łuku (39 proc. - 42 proc.) i zanotował tylko cztery punkty ze strat i sześć z szybkiego ataku. Wpływ na porażkę Trójkolorowych miała jednak przede wszystkim bardzo rozczarowująca skuteczność z linii – 38 rzutów osobistych wrocławianie zamienili na zaledwie 24 punkty (58%). Nieco zawiodła też ławka rezerwowych WKS-u – zmiennicy zanotowali ledwie 16 punktów przy aż 41 po stronie rywali.

Zastal - Śląsk. Pochwały dla pierwszej piątki
Na pochwały zasłużyli z kolei niemal wszyscy zawodnicy pierwszej piątki. Fenomenalne zawody rozegrał Kyle Gibson, który zdobył aż 27 punktów przy skuteczności 5/8 zza łuku, dorzucając do tego sześć asyst i cztery zbiórki. Jeden z najlepszych meczów w sezonie zanotował Mateusz Szlachetka – bezbłędny z gry (5/5, 2/2 zza łuku), autor 15 punktów i czterech asyst. Wysoką formę potwierdził Strahinja Jovanović, zapisując na swoim koncie 16 punktów i sześć zbiórek. 13 punktów i pięć zbiórek zanotował z kolei Aleksander Dziewa. Wśród rywali prym wiodło trio Geoffrey Groselle (17 punktów, 12 zbiórek, 13 wywalczonych fauli) – Rolands Freimanis (26 punktów, sześć zbiórek) – Skyler Bowlin (21 punktów).

Zastal - Śląsk. Vidin: Przez większość meczu graliśmy bardzo dobrze
- Przez większość meczu graliśmy bardzo dobrze, ale w końcowej fazie spotkania nie atakowaliśmy strefowej obrony rywali. By wygrać takie starcie, nie można też pudłować aż 16 rzutów wolnych. To kosztowało nas zwycięstwo. Gratuluję przeciwnikom, którzy mieli dwa razy więcej zbiórek w ataku. W ostatniej kwarcie trafili parę trudnych rzutów, u nas z kolei kilku zawodników nie wykorzystało otwartych pozycji. Jutro jednak wszystko zacznie się od początku i mam nadzieję, że będzie dużo lepiej – komentował na pomeczowej konferencji prasowej trener Śląska, Oliver Vidin.

- Mieliśmy już 15 punktów przewagi, ale Zastal przeszedł do obrony strefowej, my nie trafiliśmy kilku rzutów z wypracowanych pozycji i w tym momencie rozstrzygnął się mecz. Mamy nadzieję, że jutro utrzymamy podobną intensywność, a liderzy zespołu z Zielonej Góry odczują trudy gry dzień po dniu. Jest tylko 1:0, pierwsza runda tej walki dla rywali, ale walczymy dalej – dodawał Michał Gabiński.

Na pierwszy mecz półfinałowej serii z Eneą Zastalem kibice Śląska mogą spojrzeć z dwóch stron. Z jednej wielka szkoda zwycięstwa, które było przecież w rękach Wojskowych – ci prowadzili 15 punktami i wydawało się, że spotkanie jest pod ich kontrolą. Z drugiej pokazali, że ekipa z Zielonej Góry jest jak najbardziej w ich zasięgu i trener Vidin ma pomysł, jak grać z tak silnym rywalem i dyktować mu swoje warunki na parkiecie. By jednak to robić, potrzebuje dobrej i równej gry swoich podopiecznych przez 40 minut, a nie trzy czy nawet trzy i pół kwarty.

Zastal - Śląsk, II mecz PLAY-OFF 2021. Gdzie transmisja?

Zastal - Śląsk. II mecz półfinału PLAY-OFF w środę (14.04.2021) o godz. 20. Transmisja na żywo - Polsat Sport Extra. Dostęp do meczu online (stream) można wykupić za 5 zł na platformie Ipla.

Mecz Zastal - Śląsk rozgrywany będzie w Ostrowie Wielkopolskim. Najlepsza czwóra Energa Basket Ligi zamknięta jest tam "w bańce", by ograniczyć ryzyko zarażenia koronawirusem. Rywalizacja toczy się do trzech wygranych.