„Zdemolowany" rywal! Koszykarze Stelmetu Enei BC Zielona Góra wygrali dziesiąty mecz z rzędu. Pokonany Trefl Sopot [ZDJĘCIA]

Cezary Konarski, zdjęcia Mariusz Kapała
Koszykarze Stelmetu Enei BC Zielona Góra pokonali Trefl Sopot 110:80.
Koszykarze Stelmetu Enei BC Zielona Góra pokonali Trefl Sopot 110:80. Mariusz Kapała
„Demolkę” rywala z Sopotu urządzili sobie koszykarze Stelmetu Enei BC Zielona Góra w kolejnym meczu Energia Basket Ligi. Zwycięstwo (100:80) nad Treflem było już dziesiątym z rzędu triumfem zielonogórzan w rozgrywkach.

Zanim jednak doszło do „młócki”, sopocianie przez dwie kwarty byli równorzędnym partnerem dla zielonogórzan. Prowadzili niemal przez cały ten czas.
Na początku meczu nie dało się oprzeć wrażeniu, że lepiej zorganizowaną grę prowadzili goście. Dobrze ułożony atak, dość agresywna i szczelna obrona sprawiły, że sopocianie szybko uciekli na pięć punktów (11:6). I dopiero po tym zielonogórzanie zaczęli grać dokładniej i znacznie szybciej. No i najważniejsze, uruchomili szwedzkiego snajpera Ludviga Hakansona. Gracz Stelmetu w ciągu dwóch minut trzy razy trafił za trzy punkty, dzięki czemu jego zespół przegrywał już tylko 17:18. Później swoje dobre chwile mieli Ivica Radić i Jarosław Zyskowski. Gospodarze po serii zdobytych punktów prowadzili 24:20. W końcówce tej kwarty trafiał jeszcze Tony Meier, ale goście nie pozostawali dłużni. Po „trójkach” Pawła Leończyka i Carlosa Medlocka był remis 28:28.

W drugiej odsłonie meczu tylko raz był remis (30:30), po czym gospodarzom mocno rozregulowały się „celowniki”. A Trefl uciekał w szybkim tempie, przyjezdni dość łatwo radzili sobie z obroną Stelmetu, w 13. min prowadzili 40:30. I zamiast pielęgnować przewagę, niespodziewanie oddali inicjatywę zielonogórzanom, którzy bardzo szybko odrobili większość strat (39:40). Później mecz się wyrównał, a dzięki bardzo dobrej grze m.in. Łukasza Kolendy zespoły schodziły na przerwę przy prowadzeniu Trefla 50:46.

Koszykarze Stelmetu Enei BC Zielona Góra zawsze mogą liczyć na swoich kibiców, którzy w hali CRS „grają" razem z nimi w każdym meczu. Tym razem zielonogórscy fani pomogli drużynie pokonać ekipę Trefla Sopot (110:80) w Energa Basket Lidze. Zobaczcie, jak kibice wspierali koszykarzy. ZOBACZ TEŻ: Ale mecz! Stelmet pokonał po dogrywce Tsmoki Mińsk [ZDJĘCIA]POLECAMY: W lubuskim bardzo dobrze szkolimy młodzież. Niestety, często dla innych klubówOBEJRZYJ: Co robił Łukasz Koszarek w więzieniu?

Kibice super się postarali! Ponownie wygrali razem z koszyka...

Z nieprawdopodobnie inną, zdecydowanie większa energią, weszli w trzecią kwartę zielonogórzanie. Zaczęli jakby murować dostęp do swojego kosza, zdecydowanie też przyspieszyli grę w ataku. Punktowali, to spod kosza, to z dystansu. Joe Thomasson trafił trzy „trójki”, a Ivica Radić swoimi firmowymi akcjami blisko kosza w krótkim czasie zdobył osiem punktów. Sporo trafiali też Jarosław Zyskowski i Marcel Ponitka, a przewaga Stelmetu rosła z minuty na minutę. Na koniec kwarty osiągnęła 20 punktów (84:64). Sopocianie wyraźnie stracili moc, w tej części spotkania miejscowi „zdemolowali” rywala 38:14.

Czwarta kwarta… po prostu się odbyła. Goście wciąż nie mogli znaleźć skutecznej recepty na poprawę swojej skuteczności, a zielonogórzanie pozwalali sobie na sporo gry pod tzw. publiczkę. Trener Žan Tabak z kolei pozwolił młodym wychowankom zielonogórskiego klubu na zdobycie kolejnych minut gry. To po trafieniu za trzy punkty Kacpra Mąkowskiego w 28. min miejscowi zdobyli setny punkt, było 100:72.

STELMET ENEA BC ZIELONA GÓRA – TREFL SOPOT 110:80
KWARTY: 28:28, 18:22, 38:14, 26:16.
STELMET ENEA BC: Zyskowski 16 (2), Hakanson 11 (3), Thomasson 9 (3), Gordon 6, Meier 6 oraz Radić 21, Zamojski 12 (2), Koszarek 10 (2), Ponitka 8 (1), Mąkowski 6 (2), Witliński 5 (1), Traczyk 0.
TREFL: Medlock 15 (3), Leończyk 14 (2), Foulland 10, M. Kolenda 6, Ayers 2 oraz Ł. Kolenda 13 (1), Roberson 8 (1), Kowalenko 6 (1), Kamiński 4, Rompa 2, Kurpisz 0.
Sędziowali: Michał Chrakowiecki, Łukasz Jankowski, Maciej Dębowski. Widzów: 2027.

OBEJRZYJ: Co robił Łukasz Koszarek w więzieniu?

Kibice znów nie zawiedli. Znakomicie pomogli koszykarzom Stelmetu Enei BC Zielona Góra w zwycięstwie (102:96) nad Tsmokami Mińsk w lidze VTB. I to po dogrywce!CZYTAJ WIĘCEJ O MECZU: Koszykarze Stelmetu Enei BC Zielona Góra pokonali po dogrywce Tsmoki Mińsk:Stelmet wygrywa w lidze VTBRELACJA Z MECZU: Ale mecz! Stelmet pokonał po dogrywce Tsmoki Mińsk [ZDJĘCIA]POLECAMY: Za nami 17. Gala Makowski Fighting Championship [ZDJĘCIA] ZOBACZ TEŻ: W lubuskim bardzo dobrze szkolimy młodzież. Niestety, często dla innych klubów

Taki doping, to jest to! Znakomicie nieśliście koszykarzy St...

Za nami Gala Makowski Fighting Championship 17. Mistrzem Kac...