Zdunek Wybrzeże Gdańsk o mały włos od wygranej ze Startem Gniezno

Karol Merk
Gdańszczanie nie wykorzystali okazji i przegrali w Gnieźnie ze Startem. Tym razem Wybrzeże zatopił kapitan drużyny - Oskar Fajfer.

O przegranej żużlowców Wybrzeża w Gnieźnie zadecydowała ich słaba postawa na początku zawodów. Dwa pierwsze starty Wybrzeże przegrało 1:5. Gdy w 12. biegu wydawało się, że tylko cud pomoże gdańszczanom nawiązać jeszcze walkę w tym spotkaniu z gospodarzami, wtedy do akcji wkroczyli Duńczycy, wraz z Dominikiem Kossakowskim.

Najpierw przy przewadze Startu 39:27 po upadku na ostatnim wirażu Adriana Gały Thomsen z Kossakowskim wyjeździli podwójne zwycięstwo, a w kolejnym wyścigu powtórzył to Thomsen z Mikkelem Michelsenem i przed biegami nominowanymi start wygrywał już tylko 41:37. W 14. biegu gdańszczanie pojechali jednak na 2:4 i było po meczu. Ostatecznie Start Gniezno wygrał z Wybrzeżem Gdańsk 46:44.

Żużlowcy Wybrzeża w Gnieźnie jeździli nierównomiernie. Michał Szczepaniak w pierwszym biegu nie zdobył punktów, następnie dojechał pierwszy, a w swoim trzecim biegu dał się wyprzedzić na torze i wyjeździł tylko jeden punkt.
Niemiłym zaskoczeniem dla gdańskich kibiców, którzy przyjechali do Gniezna była postawa Mikkela Becha. Duńczyk, który w tym sezonie prezentował wysoką i stabilną formę, w Gnieźnie był zupełnie innym zawodnikiem. Najpierw w pierwszym biegu dał się zepchnąć z drugiego na trzecie miejsce, w kolejnym nie zdobył nawet punktu i dopiero w trzecim wyjeździł dwa. Dodatkowo Duńczyk dojechał na ostatniej pozycji w biegu nominowanym.

Równo jeździł za to Oskar Fajfer. Kapitan gdańszczan w swoim pierwszym i trzecim biegu kończył wyścig na ostatniej pozycji, a w drugim biegu Fajfer nawet nie dojechał do mety, ponieważ zahaczył przy starcie o taśmę i został wykluczony z powtórki biegu. W 11. Biegu Lech Kędziora nie dał kolejnej szansy Fajferowi i zmienił go na Mikkela Michelsena. Kapitan gdańszczan nie wyjeździł w Gnieźnie nawet punktu.

Mikkel Michelsen za to w spotkaniu ze Startem był niemal bezbłędny. Duńczyk wyjeździł 16 punktów i tylko raz z sześciu startów nie dojechał na pierwszej pozycji. Dobrze zaprezentował się także Anders Thomsen.

Car Gwarant Start Gniezno - Zdunek Wybrzeże Gdańsk 46:44
Wybrzeże Gdańsk:
1. Mikkel Bech 6 (1,0,2,3,0) 2. Michał Szczepaniak 5+1 (0,2,1*,0,2) 3. Oskar Fajfer 0 (0,t,0,-)4. Anders Thomsen 10+2 (3,d,3,2*,2*) 5. Mikkel Michelsen 16 (3,3,1,3,3,3) 6. Dominik Kossakowski 5+1 (0,3,0,2*) 7. Marcin Turowski 2 (1,1,0)

Start Gniezno: 9. Marcin Nowak 5+2 (2*,2,1*,0) 10. Jurica Pavlic 8+1 (3,1*,2,2,0) 11. Adrian Gała 9+2 (1*,3,2*,w,3) 12. Eduard Krcmar 8 (2,1,3,1,1) 13. Mirosław Jabłoński 9+1 (2,2,3,1*,1) 14. Maksymilian Bogdanowicz 5 (3,1,1) 15. Norbert Krakowiak 2+1 (2*,w,0)

TRZY WRZUTY. Lechia Gdańsk i Arka Gdynia to będą inne drużyny w nowym sezonie

Materiał oryginalny: Zdunek Wybrzeże Gdańsk o mały włos od wygranej ze Startem Gniezno - Dziennik Bałtycki