Zielonogórscy snookerzyści najlepsi w kraju! Mamy dwa medale mistrzostw Polski!

Jakub Kłyszejko
Antek Kowalski został mistrzem Polski. Gratulujemy!
Antek Kowalski został mistrzem Polski. Gratulujemy! Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
Zielonogórzanie zdominowali XXVIII Otwarte Mistrzostwa Polski w Snookerze. Nasi zajęli dwa pierwsze miejsca i stoczyli pasjonujący bój w finale.

Mistrzem Polski został Antek Kowalski. Bez straty choćby jednego frejma dotarł do finału. W 1/8 finału pokonał Jasona Wrighta, w ćwierćfinale okazał się lepszy od Michała Kotiuka, a w grze o finał ograł Pawła Rogozę. Wszystkie mecze zakończyły się wynikiem 4:0. Drugi finalista Mateusz Baranowski w 1/8 wygrał z Arielem Trębochą 4:0, później pokonał kolejno Daniela Holoydę 4:1 i Bartosza Utkowskiego również wynikiem 4:1. W ćwierćfinale odpadł Marcin Nitschke, który przegrał z Pawłem Rogozą 1:4.

Wielki finał był bardzo zacięty. Po bardzo długim, bratobójczym boju Antek Kowalski pokonał Mateusza Baranowskiego 6:4. Złoty i srebrny medal MP pozostał w Zielonej Górze.

Tak zwycięzcy pogratulował Marcin Nitschke:

W mistrzostwach Polski zabrakło dwóch uczestników Main Touru (tzw. snookerowej Ligi Mistrzów), Adama Stefanowa i Kacpra Filipiaka.

W sobotę (29 lutego) na Dzikiej Ochli w Zielonej Górze odbyło się II Wilcze Morsowanie. W taki sposób miłośnicy zimnych kąpieli uczcili Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. W lodowatej wodzie wykąpało się kilkudziesięciu śmiałków, którzy na koniec otrzymali pamiątkowe medale. Było też ognisko i pyszne kiełbaski. Wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie Rota Rzeczypospolitej. Zobaczcie zdjęcia, które zrobił Bernard Geppert. Przejdź do galerii>>>OBEJRZYJ RÓWNIEŻ: Morsowanie - zalety lodowatych kąpieli

Wilcze morsowanie na Dzikiej Ochli w Zielonej Górze. Tak mor...