Jakub Maj
Jakub Maj
Michał Czajka
Niemal wszystko w 2. lidze jest już jasne. Rozgrywki wygrała Polonia Warszawa. Drugi zespół, który awansował na zaplecze Ekstraklasy to Znicz Pruszków. Wśród spadkowiczów jest jednak drużyna rezerw ekstraklasowego zespołu.

Ostatnia kolejka 2. ligi. Znicz Pruszków z awansem do 1. ligi!

Polonia Warszawa wywalczyła mistrzostwo 2. ligi już dwa tygodnie temu. Sukces odniosła jako beniaminek. Jej powrót na zaplecze po wielu latach tułaczki na niższych szczeblach przypieczętowało domowe zwycięstwo nad Olimpią Elbląg 2:0. W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego ekipa z Warszawy mierzyła się w hitowym starciu z Motorem Lublin, ale nie miało ono dużej wagi.

Ostatnia kolejka była pełna emocji, gdyż nadal toczyła się walka o bezpośredni awans do 1. ligi. Przed godziną 18:00 najbliżej sukcesu była Kotwica Kołobrzeg, która miała 58 punktów. Dwa "oczka" niżej znajdował się Stomil Olsztyn. W grze o bezpośrednią promocję był również Znicz Pruszków z dorobkiem 56 punktów.

Kotwica całkowicie zmarnowała swoją szansę na awans. Remis 1:1 z Pogonią Siedlce na własnym stadionie dał tylko jeden punkt. W równoległym spotkaniu Znicz Pruszków wygrał 1:0 z Hutnikiem Kraków po golu w 80. minucie meczu. Tym samym wyprzedził swojego rywala z województwa zachodniopomorskiego.

Podobnie jak w 1. lidze, w barażach na trzecim szczeblu rozgrywkowym zagrają cztery ekipy. Kotwica Kołobrzeg, Stomil Olsztyn, Wisła Puławy i Motor Lublin powalczą o awans. Z 2. ligą w obecnym sezonie pożegnały się także cztery drużyny - Garbarnia Kraków, Siarka Tarnobrzeg, Śląsk II Wrocław oraz Górnik Polkowice.