Piotr Pietras
Podium finału MIMP 2019. Od lewej: Dominik Kubera, Jakub Miśkowiak, Wiktor Lampart. Sebastian Maciejko
Żużel. W turnieju finałowym Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski rozegranym na torze w Tarnowie zwyciężył zawodnik Włókniarza Częstochowa Jakub Miśkowiak, który w wyścigu dodatkowym pokonał Dominika Kuberę z Unii Leszno i Wiktora Lamparta z Motoru Lublin. Trójka najlepszych zawodników w turnieju głównym zdobyła po 13 punktów.

W turnieju w Tarnowie zawiedli reprezentanci Polski Bartosz Smektała z Unii Leszno oraz Maksym Drabik ze Sparty Wrocław. Obaj zawodnicy zdobyli po 10 pkt i zajęli odpowiednio piąte i szóste miejsce w końcowej klasyfikacji.

Jedyny zawodnik Unii Tarnów startujący w finale MIMP Mateusz Cierniak zdobył 6 pkt i został sklasyfikowany na 11. miejscu. Warto podkreślić, że tarnowianin był najmłodszym uczestnikiem tegorocznego finału Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski, a i tak w kilku biegach, w których zdobywał punkty, popisał się na torze dużym zmysłem taktycznym. Tym razem najsłabszym elementem w wykonaniu Cierniaka były słabsze niż zwykle starty. Niespełna 17-letni tarnowianin zdobył jednak kolejne nowe doświadczenia, które z pewnością wykorzysta w przyszłości.

Wyniki:

1. Jakub Miśkowiak (Włókniarz Częstochowa) 13+3 (3, 2, 2, 3, 3), 2. Dominik Kubera (Unia Leszno) 13+2 (3, 3, 2, 3, 2), 3. Wiktor Lampart (Motor Lublin) 13+1 (3, 3, 3, 2, 2), 4. Kamil Wieczorek (GKM Grudziądz) 10 (2, 3, 3, 1, 1), 5. Bartosz Smektała (Unia Leszno) 10 (1, 1, 3, 2, 3), 6. Maksym Drabik (Sparta Wrocław) 10 (2, 2, 1, 2, 3), 7. Norbert Krakowiak (Falubaz Zielona Góra) 8 (0, 2, 2, 3, 1), 8. Wiktor Trofimow (Motor Lublin) 7 (1, 3, 3, w, w), 9. Michał Gruchalski (Włókniarz Częstochowa) 7 (1, 1, 1, 2, 2), 10. Rafał Karczmarz (Stal Gorzów Wlkp.) 6 (1, 0, 1, 3, 1), 11. Mateusz Cierniak (Unia Tarnów) 6 (2, 2, 0, 0, 2), 12. Igor Kopeć-Sobczyński (KS Toruń) 4 (3, 1, 0, 0, 0), 13. Piotr Pióro (Orzeł Łódź) 4 (0, 0, 0, 1, 3), 14. Damian Pawliczak (Falubaz Zielona Góra) 4 (0, 0, 2, 1, 1), 15. Marcin Turowski (GKM Grudziądz) 3 (0, 1, 1, 1, 0), 16. Karol Żupiński (Wybrzeże Gdańsk) 2 (2, 0, 0, w, 0).

Najlepszy czas: 69,36 s. - Bartosz Smektała w 10. wyścigu. Sędziował: Piotr Lis (Lublin). Widzów: 3000.