Zwycięski początek sezonu Muszynianki

Łukasz Madej
Krzysztof Łokaj
Nie bez kłopotów, ale jednak od wygranej na swoim boisku z Pałacem Bydgoszcz nowy sezon ekstraklasy rozpoczęły siatkarki z Muszyny. Największe emocje były w czwartym secie, kiedy to oba zespoły zdobyły aż 60 punktów! Polski Cukier Muszynianka Enea - Pałac Bydgoszcz 3:1 (26:24, 25:21, 23:25, 31:29)

Pierwszy punkt sezonu dla ekipy z Małopolski zdobyła Magdalena Wawrzyniak. Potem było 1:2, ale szybko do głosu doszły faworytki z Muszyny - prowadziły m.in. 9:3, 18:12. Coś w ich grze jednak zacięło się i Pałac zniwelował różnicę do punktu – m.in. 18:17, 20:19. Potem było 24:21 dla Małopolanek, jednak bydgoszczanki doprowadziły do remisu po 24. Przy 25:24 asem serwisowym popisała się Maja Savić i tym samym set padł łupem miejscowych.

W kolejnym też było sporo emocji. Najpierw Pałac prowadził 10:8, potem muszynianki 15:13. Później znów bliżej wygranej były przyjezdne - 17:19 i 19:20 – ale zaraz na prowadzenie 21:20 wyszła Muszynianka. Przy wyniku 23:21 Adam Grabowski, opiekun Pałacu, kolejny raz wziął czas, ale przerwa nic nie dała i dwa kolejne punkty wywalczyły Małopolanki – najpierw Małgorzata Lis popisała się skutecznym blokiem, a za chwilę atakiem.

Następny set rozpoczął się od 4:0 dla Pałacu. Szybko o czas poprosił trener muszynianek Bogdan Serwiński. Po powrocie na boisko „Mineralne” wyszły na prowadzenie 9:7. Potem znów lepsze wrażenie sprawiały przyjezdne – 12:15. Muszynianki nie dawały jednak za wygraną, z mozołem odrabiały straty, po ataku Mariny Cvetanović było po 20. Przy 22:22 asem serwisowym popisała się Maja Savić, a przy 23:23 dwoma blokami Natalia Misiuna i partię wygrały przyjezdne.

W kolejnej odsłonie podrażnione gospodynie wypracowały kilkupunktową przewagę (11:6, 13:8), ale znów przytrafił im się przestój w grze i Pałac wyszedł na prowadzenie - 13:15 (siedem punktów z rzędu bydgoszczanek). W grze na przewagi nerwy mocniej na wodzy trzymały muszynianki, które partię wygrały 31:29, i tym samym zgarnęły komplet punktów.

Polski Cukier Muszynianka Enea - Pałac Bydgoszcz 3:1 (26:24, 25:21, 23:25, 31:29)
Polski Cukier Muszynianka Enea:
Savić, Wawrzyniak, Rabka, Lis, Wójcik, Cvetanović, (libero) oraz Szabó, Cikiriz, Wilk, Sosnowska.
Pałac: Kuligowska, Pleśnierowicz, Jagodzińska, Misiuna, Ziółkowska, Krzywicka, Nowakowska (libero) oraz Bałdyga, Maternia, Śmieszek.
Sędziowali: Grzegorz Sołtysiak i Dariusz Wolski. Widzów: 400. MVP: Magdalena Wawrzyniak (Polski Cukier).

Materiał oryginalny: Zwycięski początek sezonu Muszynianki - Gazeta Krakowska