Zwycięskie debiut Kinga Szczecin w ENBL. Wsad zakończył mecz [ZDJĘCIA]

Jakub Lisowski
King Szczecin – Trefl Sopot 81:77 w pierwszym meczu European North Basketball League. Andrzej Szkocki
King jest gospodarzem turnieju w ramach European North Basketball League. W poniedziałkowy wieczór ograł krajowego przeciwnika.

W sezonie 2022/23 w ENBL rywalizuje 15 drużyn (miało być więcej, ale m.in. ze względu na wojnę na Ukrainie nie wszyscy chętni się zdecydowali grać), które podzielono na dwie grupy. Każdy zespół zagra w swojej dywizji z każdym w formule turniejów. King jest gospodarzem jednego z nich, a gości Trefla oraz zespoły z Czech i Estonii.

Właśnie Trefl był rywalem na powitanie Wilków Morskich z europejskimi pucharami. Frekwencja na trybunach świadczyła, że taka przygoda nie została właściwie wypromowana, ale obecni kibice zobaczyli ciekawe widowisko.

Trefl w drugiej kwarcie uzyskał przewagę, odskakiwał na 8-10 punktów, ale w końcówce odsłony gospodarze potrafili ją zmniejszyć. Trzecia odsłona podobna i przewaga sopocian wzrosła do sześciu punktów. W koszykówce to dwie akcje.

Decydującą kwartę King rozpoczął trójką Filipa Matczaka, a po chwili za dwa trafił Tony Meier. Trefl potrzebował ponad dwóch minut, by zdobyć pierwsze punkty, ale mecz już był na styku.

Niespełna trzy minuty przed końcem był remis 70:70. Wtedy Trefl zgubił piłkę w ataku, a Wilki swoją akcję zakończyli trójką Zaca Cuthbertsona. Trefl za sprawą Michała Kolendy (akcja 2 plus 1) wyrównał.

Jeszcze minutę przed końcem był remis – 75:75. Na 77:75 trafił Meier, a w rewanżu spudłował Jarosław Zyskowski. Trefl taktycznie faulował Bryce’a Browna, który jednak wykorzystał dwa osobiste. 15 sekund przed końcem dystans zmniejszył Gorgon, ale wynik rozstrzygnął po indywidualnej akcji zakończonej wsadem Cuthbertson.

We wtorek o godz. 18.30 King zagra w Netto Arenie z Basket Brno, a w środę o 14 ostatni mecz szczecińskiego turnieju: Basket Brno kontra Tartu Ulikool Maks and Moorits.

King Szczecin – Trefl Sopot 81:77
Kwarty: 19:19, 18:21, 16:19, 28:18.
King: Brown 16 (2x3), Fayne 15, Meier 13 (1), Cuthbertson 12 (2), Mazurczak 7 (1) – Matczak 8 (1), Borowski 4, Żmudzki 4, Eads 2, Kostrzewski.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0