Zwycięskie rozpoczęcie sezonu piłkarek ręcznych MKS Selgros Lublin

Krzysztof Nowacki
Piłkarki ręczne MKS Selgros rozpoczęły sezon 2016/2017 od zwycięstwa w Nowym Sączu. Wygrana z Olimpią-Beskid 28:23 jest tym cenniejsza, że lublinianki wybiegły na boisko praktycznie prosto z autokaru, a trenerka Sabina Włodek miała do dyspozycji tylko dwanaście zawodniczek.

Broniący mistrzowskiego tytułu MKS Selgros wygrał różnicą pięciu bramek, ale na niespełna pięć minut przed końcem przyjezdne prowadziły już różnicą dziewięciu trafień, a na niecałe 120 sekund przed końcowym gwizdkiem ich przewaga wynosiła osiem bramek.

- Pierwsza połowa była trudniejsza. W drugiej poprawiłyśmy zdecydowanie grę w obronie i dzięki temu więcej bramek zdobyłyśmy z kontry – relacjonuje Sabina Włodek. – W końcówce grałyśmy w osłabieniu i wtedy przeciwnik odrobił kilka bramek. Jeśli oceniać postawę drużyny, to na pewno musimy poprawić jeszcze skuteczność. Za dużo piłek odbiła bramkarka z Nowego Sącza. Odnieśliśmy jednak zwycięstwo na trudnym terenie, bo należy pamiętać, że w poprzednim sezonie Nowy Sącz pozbawił nas pierwszego miejsca przed fazą play-off. Poza tym przed pierwszym meczem zawsze jest lekka obawa. Zależało nam, żeby dobrze wejść w sezon i myślę, że nasza wygrana była przekonywująca – dodaje trenerka MKS Selgros.

Musimy poprawić jeszcze skuteczność. Za dużo piłek odbiła bramkarka z Nowego Sącza. Odnieśliśmy jednak zwycięstwo na trudnym terenie

Pierwszą bramkę w nowym sezonie rzuciła dla lubelskiej drużyny Marta Gęga. Chwilę później na 2:0 podwyższyła Alesia Mihdaliova. Przez ponad 20 minut spotkanie było jednak wyrównane i po trafieniu Marty Rosińskiej z Olimpii-Beskid był remis 8:8.

Wpływ na postawę lublinianek w początkowych fragmentach meczu mogła mieć długa podróż, ponieważ drużyna dotarła do Nowego Sącza na kilkadziesiąt minut przed rozgrzewką. – Nie mamy zbyt wiele wyjazdowych potyczek, na które możemy pojechać w dniu meczu. To tylko Piotrków Trybunalski i właśnie Nowy Sącz, a ponieważ jeśli to możliwe, szukamy oszczędności, więc wzorem lat ubiegłych zdecydowaliśmy się wyjechać w dniu spotkania – twierdzi Włodek.

Po pierwszych 30 minutach lepsze były jednak lublinianki – 13:10. Na początku drugiej połowy MKS Selgros szybko podwyższył o dwa kolejne trafienia i nie pozwolił już rywalkom zbliżyć się na więcej niż trzy bramki (17:14).

- Każda z zawodniczek miała szansę spędzić na parkiecie podobną liczbę minut. Najkrócej grała nasza nowa bramkarka, Aleksandra Januchta, która weszła na boisko na ostatnie 12 minut – mówi Sabina Włodek.

Pierwsze bramki dla lubelskiej drużyny zdobyła pozyskana w lecie ze Startu Elbląg Sylwia Matuszczyk. Natomiast sześć trafień miała Dagmara Nocuń, która poprzedni sezon spędziła na wypożyczeniu właśnie w Olimpii-Beskid.

Problemy zdrowotne kilku lublinianek spowodowały jednak, że w Nowym Sączu zagrało tylko dwanaście zawodniczek. – Iwona Niedźwiedź jest poza zespołem. Aleksandra Rosiak skręciła kostkę podczas wewnętrznej gry. Edyta Charzyńska po złamaniu palca jest cały czas w regularnym treningu, ale musi jeszcze poczekać z powrotem do gry. Mam natomiast nadzieję, że do treningów wróci Agnieszka Kowalska – przyznaje Sabina Włodek.

A już za tydzień lubelska drużyna zagra w turnieju kwalifikacyjnym Ligi Mistrzyń. W dniach 10-11 września, w słoweńskiej Lublanie, MKS Selgros powalczy o awans do fazy grupowej.

Olimpia-Beskid Nowy Sącz - MKS Selgros Lublin 23:28 (10:13)
Olimpia-Beskid: Szczurek 1, Sach - Szabo 8, Rosińska 5, Leśniak 4, Smbatian 2, Płachta 1, Choromańska 1, Luberecka 1, Pożoga, Nosal, Wielocha. Kary: 12 min. Trener: Lucyna Zygmunt
MKS: Gawlik, Januchta - Gęga 7, Nocuń 6, Rola 3, Mihdaliova 3, Repelewska 2, Matuszczyk 2, Drabik 2, Skrzyniarz 2, Kozimur 1, Uzar. Kary: 8 min. Trener: Sabina Włodek
Sędziowali: Igor Dębski i Artur Rodacki z Kielc

Materiał oryginalny: Zwycięskie rozpoczęcie sezonu piłkarek ręcznych MKS Selgros Lublin - Kurier Lubelski