Cracovia - Górnik 5:0. Wielki dzień Pasów
Cracovia - Górnik 5:0. Wielki dzień Pasów PAP/Łukasz Gągulski
Zaskakujące nie jest samo zwycięstwo, ale jego rozmiary. Otóż Cracovia walcząca o byt wygrała z trzecim w tabeli Górnikiem Zabrze aż 5:0. Wynik odzwierciedla to, co działo się na boisku. Pasy oddaliły się od strefy spadkowej PKO Ekstraklasy, natomiast przyjezdni jeszcze w ten weekend stracą miejsce na podium. Widowisko śledziło ponad 12 tys. kibiców. Zabrakło gości z powodu zakazu.

Cracovia - Górnik Zabrze: wynik 5:0. To była demolka

Górnik nie miał dzisiaj żadnych argumentów. Chociaż do kolejki przystępował jako najlepiej punktujący zespół w tym roku to Cracovia wybiła mu z głowy kolejny sukces, przerywając serię czterech zwycięstw. Zabrzanie kończyli w dziesiątkę z powodu wyrzucenia Lawrence'a Ennaliego. Przed przerwą poważną kontuzję odniósł Szymon Czyż.

0:5 to najwyższa porażka Górnika w tym sezonie. 5:0 to drugie najwyższe zwycięstwo Cracovii. Zabrakło gola, by wyrównać rekord z lutego przeciw Radomiakowi Radom.

Dramat Szymona Czyża w meczu Cracovia - Górnik Zabrze. Pomocnik zniesiony na noszach

- Nieźle nam się zaczęła 31. kolejka - podsumował Bartosz Gleń z Canal+ Sport. Cracovia będąca dotąd tuż nad kreską rozbiła przecież trzeciego Górnika, wygrywając pierwszy raz w tym roku na własnym stadionie.

Mecz Cracovia - Górnik: Pasy bliżej utrzymania

W Cracovii wszystko się zgadzało: obrońcy szczelnie bronili, gracze z ofensywy wykorzystali większość z dogodnych sytuacji. Strzelanie już w 4 minucie zaczął Patryk Makuch - po rzucie rożnym. Potem drugie dośrodkowanie Michała Rakoczego sprawiło, że samobójczo trafił Rafał Janicki.

Cracovia jeszcze skuteczniejsza okazała się po przerwie. Najpierw podwyższył Otar Kakabadze, potem po wznowieniu z autu głową trafił Kamil Glik, aż w końcu wynik ustalił Jani Atanasov. Górnik nie miał ani jednej sytuacji na bramkę. Sędzia zrezygnował z doliczonego czasu, by ukrócić te męki.

Dzięki wygranej Cracovia awansowała na dwunaste miejsce. Ma pięć punktów zapasu. Górnik w najgorszym wypadku spadnie nawet na szóste miejsce.

• Andreas Skovgaard - 3
  • David Kristjan Ólafsson - 3 (Paweł Jaroszyński - bez oceny)
  • Karol Knap - 4 (Jani Atanasov - 4)
  • Patryk Sokołowski - 4 (Mikkel Maigaard - bez oceny)
  • Michał Rakoczy - 5
  • Patryk Makuch - 5 (Filip Rózga - 4)
  • Benjamin Källman - 4 (Mateusz Bochnak - bez oceny)

Górnik Zabrze

• Daniel Bielica - 2
  • Kryspin Szcześniak - 2
  • Rafał Janicki - 2
  • Boris Sekulić - 3
  • Adrian Kapralik - 3 (Sebastian Musiolik - 3)

Atrakcyjność meczu: 7/10

Wojskowa asysta meczu Cracovia - Górnik Zabrze z okazji Święta Konstytucji 3 maja